Özcan Aladağ

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI VE 153’E TEŞEKKÜRLER


Özcan Aladağ
27 Nisan 2017 Perşembe 09:17

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 153 çağrı merkezine ve Zabıta Daire Başkanlığı’na teşekkür etmek istiyorum. Duyarlı davranışları için ve olaylara anında müdahil oldukları için teşekkür etmek istiyorum.

Yer: İnönü Parkı

Konu: Sürekli alkol alan ve İnönü Parkı içerisinde satış yapan bir şahsın edebe aykırı davranışı İnönü Parkı içerisinde satış yapan bir insan…

Yaşı 50’nin üzerinde ve kurduğu tezgâhın arkasında saklı gizli alkol alıyor. Ayakta duramayacak kadar alkollü. Bu arada tezgâhı bırakıp bir yere gidecek durumu da yok. Haliyle sıkışmış ve affedersiniz küçük abdestini yapacak. Kıvranıp duruyor. Ve kadın, erkek demeden, utanmadan parkın orta yerinde insanların oturduğu bankların üzerine küçük abdestini yapıyor! İnsanlar müdahil oluyor adamın onları duyduğu yok. Çünkü alkollü ve sanki uçuyor vatandaş. Küçük abdestini yaparak tezgâhının başına dönüp su isteyen vatandaşlara su ve çiçek satışı ile bir de Türk Bayrağı satıyor!

Elbette bu olup bitenleri MOBESA kameraları izliyor. MOBESA kameralarının izlemesine fırsat kalmadan duyarlı bir yurttaş konuyu 153’e ve Büyükşehir Belediyesi zabıtalarına bildiriyor. Anında görüntü. Beş dakika içinde park içinde tezgâh kurarak satış yapan ve aslında yapmasına izin verilmemesi gereken bu alkollü yurttaşın tezgâhı da toplanıyor, kendisi de…

İnönü Parkı’nın içerisinde aileler var, kadınlar var. Kız öğrencilerin de bulunduğu ortamda siz küçük abdestini yapamazsınız! İnönü Parkı ne yazık ki böyle ayyaşların belirli saatlerde işgaline uğruyor. 153 ve Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’nin tüm yetkili birimlerine bu duyarlılıkları için teşekkür ederiz. Bu su, çiçek ve Türk Bayrağı satan alkol alan bu yurttaş aslında günlerdir burada tezgâh açmış durumdaydı. Demek ki gören olmamış… Teşekkürler arkadaşlar.

Duyarlı olmak gerekiyor. O park herkesin kullanım alanına açık bir park. 24 saat gözetim altında olması da çok önemli. Görevini yapan arkadaşları tebrik etmek istedim bir adet.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık