ÖMER ALPDOĞAN

Cafer Doğan'a sürpriz doğum günü


ÖMER ALPDOĞAN
5 Nisan 2017 Çarşamba 09:09

Demokrat Parti'nin İl Başkanı Cafer Doğan, dün doğum gününü kutladı… yönetkim Kurulu arkadaşları da başkanlarına güzel bir sürpriz yaptılar..

Başta il başkan Yardımcısı Canan Özalp olmak üzere, yönetim kurul üyeleri Cafer Doğan partiye gelmeden hızlı bir şekilde örgütlenme yaptılar.. Başkan Cafer Doğan partiye geldiğinde bu güzel sürprizle karşılaştı.. Mesai arkadaşları,nın getirdiği yaşgünü pastasını keserek yeni yaşına merhaba dedi..

Tabi, Cafer Doğan, yönetici arkadaşlarının bu jestinden çok duygulandı.. Kaç yaşına mı girdi Cafer Doğan.. Kafa kağıdına göre 72.. Enerjisine göre 18…

*

CHP Seyhanlı gençlerden HAYIR çalışması

CHP tüm örgütleriyle referandumda "HAYIR" çıkması için çalışıyor.. İl, ilçe başkanları, milletvekilleri, kadın kolları ile alanlardalar.. Gençlik kolları üyeleri de diğer parti örgütleri gibi "HAYIR" çalışmasını yoğun şekilde sürdürüyorlar.. işte, CHP Seyhan İlçe Gençlik Kolları mesela..

Başkanı Hamdin Öztep dahil, CHP Seyhan Gençlik Kolları üyeleri mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, dükkan dükkan "HAYIR" broşürü dağıtıyor, vatandaşlara neden "Hayır" denmesi gerektiğini anlatıyor...

*

Türk siyasetinde yeni bir parti: Büyük Türkiye Partisi

Türkiye'de siyaset sahnesine yeni bir parti katıldı.. Büyük Türkiye Partisi resmen kurularak faaliyetlerine başladı.. Büyük Türkiye Partisi'nin kısa adı ise "BÜYÜK PARTİ" olarak belirlendi… Partinin kurucu genel başkanı tanıdık bir isim:Tevfik Diker..

18 ve 19. dönem Manise milletvekili olarak TBMM'de görev yapmış bir siyasetçi.. ANAP ve DYP'de siyaset yapan bir kişi.. Aslında aktif bir kişilik.. Meclis'te bulunduğu dönemlerde yaptığı konuymalarla gündemden düşmezdi.. Milletvekilliğinden sonra kurduğu Yolsuzlukla Mücaedele derneği ile yine adından söz ettirmeşi başarmıştı.. Çok dikkati çeken açıklamalarından birisi MHP'deki kaset skandalıyla ilgiliydi..

MHP'de yaşanan kaset skandalı ile ilgili olacakları önceden söylemiş, olayın patlamasından sonra açıklamaları çok konuşulmuştu.. Tevfik Diker'in yanında Merkez Sağ'ın yanısıra Türkçü Turancı kişiler de bulunuyor.. Bunlardan biri değerli dostumuz Ramazan Belgütay Özdemir..

Mersin'in yetiştirdiği Türk Milliyetçilerinden Ramazan Belgütay Özdemir, Tevfik Diker'in Büyük Türkiye Partisi'nde Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.. Çocuk yaşta Milliyetçilik Türkçülük fikri ile tanışan Ramazan Belgütay Özdemir, henüz çocuk yaşlarında "Türkçü kitapları" bulundurmak ve dağıtmaktan taa o yıllarda yani 1960'lı yılların sonu, 70'li yılların başında hakim karşısına çıkmıştı.. Genç Ülkücüler Teşkilatı kurucuları arasında yerini almış. 18 yaşında Ülkü Ocakları yönetimine girmişti… İşte bu Ramazan Belgütay Özdemir, "Neden Büyük Türkiye Partisi" sorumu şu cümlelerle yanıtladı: "Ne yürüdüğüm yoldan nede davamdan saptim. Kaymaklı bal tekliflerine hayır deyip gün gelip baldiran surubu içmeyi tercih ettim.
Konjektör hızla değişiyor, siyaset gelgitleri çok hızlı ve yoğun yaşanıyordu.

Kuş tüyü yataklarda uyumak yerine çileye talip olup düştük yollara. Kâh aylarca eve uğramadık kah ekmek içine helva koyup yemek yiyerek devam ettik çalışmaya. 
Tek gayemiz ıktidar olmaktı. Koalisyon da bile olsa oldukta. Yine bir yerlerden düğmeye basıldı ve bir toz bulutu içinde bir proje partisine yol verildi egemen güçler ve emperyaller tarafından. Her geçen gün karanlık bir dehlize sürüklenirken ülke, davamız temsilcileri zor gün kurtarıcı oluyordu bir anda diş güç destekli iktidara. Ne yüce ülkü ne kutsal dava yoktu artık ajandada. Dün kara denilen ak olarak konuluverdi önümüze.

Gönül bağımız kopmuş hayallerimiz yıkılmıştı. 
Böyle bir yapı ve ortamda, hem ideallerim hemde ülkenin geleceği açısından bir ışık ve umut goremedigim için yeni bir ruh, bir yapıya ihtiyaç var olduğunu düşünüyordum. 
Işte Büyük Türkiye Partisi böyle bir ortamda doğdu.

Ülkenin ve milletin geleceği için yeni bir rüzgar esiyordu artık. 
Cumhuriyet, demokrasi ve milletin bekası, devletin bekası tehlikede idi. Bir kenarda bekleyip seyretmek kendimizi inkar olurdu. 
İşte bu nedenle Büyük Türkiye Partisi 'ni tüm bu kara bulutları dağıtabilecek mücadeleyi verebileceğimiz bir yuva olarak gördüğüm için Büyük Türkiye Partisi'ne katıldım." Büyük Türkiye Partisi'ne başarılar diliyorum..

Ramazan Belgütay Özdemir'e, Türk Milletine, Türk Dünyasına hayırlı olsun!…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık