ÖMER ALPDOĞAN

Cahit Seyhanlı'ya gösterilen ilgi Türkçüler Günü'nden esirgendi


ÖMER ALPDOĞAN
13 Mayıs 2017 Cumartesi 09:17

Cahit Seyhanlı'ya gösterilen ilgi Türkçüler Günü'nden esirgendi

Son dönemde, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin iki etkinliği hemen hemen ardarda gerçekleştirildi… Önce, 3 Mayıs'ta Türkçüler Günü etkinliği gerçekleştirildi.. Etkinliği Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı gerçekleştirmişti.. Önceki gün de Cahit Seyhanlı'yı 60. sanat yılında anma programı yapıldı.. Bu programı da organize eden aynı daire başkanlığıydı.. 3 Mayıs Türkçüler Günü'nü Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda; Cahit Seyhanlı'yı anma gecesini ise 75. Yıl Sanat Galerisi'nde yapmışlardı.. İki etkinlik arasından büyük bir fark vardı.. En azından benim dikkatimi çekti.. Her iki etkinliğin de sahibi, Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanı olarak Mete Şahin..

3 Maıyıs Türkçülük Günü etkinliği ile ilgili eleştirimizi daha önce bu sütunlardan yapmıştık.. Yok denecek kadar az bir katılımla gerçekleşen etkinlikten, bir Türkçü olarak utandığımı belirtmiş, Sözlü ve Şahin'in de bu görüntüden utandığına inandığımı yazmıştım.. Boş salonda yapılan Türkçülük Günü etkinliği, MHP'li ve Türk Milliyetçisi bir belediye için bir utançtı.. Fakat, aynı daire başkanlığının ve aynı Mete Şahin'in, sanatçılığı 40 yıl önce bırakmış bir Adanalı eski sanatçı için yapılan anme etkinliğinde salonu doldurduğunu gördüm..

Demek ki, Adana Büyükşehir Belediyesi ve onun daire başkanı için, bir sanatçına vefa gecesi, Türkçülük Günü'nden daha önemliymiş.. İki etkinlikteki katılım farkı, Büyükşehir Belediyesi'nin bürokratının önceliğini ortaya koyuyor.. İki etkinliğin fotoğrafını karşılaştırınca, çok rahat bir şekilde söylebiliyorum ki, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bir dairesi ve bürokratı Cahit Seyhanlı'ya gösterdiği ilgiyi Türkçülük Günü'nde esirgedi.. Biz de, artık buna göre değerlendiriz sorumluları… Ona göre tavrımızı alırız.. _Türkçülerin talebi şimdiden açık: Gelecek yıl Türkçülük Günü kutlaması falan yapmayın.. Hem kendinizi, belkide inanmadığınız bir günü kutlama zorunda kalma mecburiyetinden kurtarmış olursunuz, hem de Türk Milliyetçiliğine bu yıl yaptığınız gibi bir utanç yaşatmamış olursunuz…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık