Mehmet Özler

ÇELİK VE GENÇLER


Mehmet Özler
17 Şubat 2020 Pazartesi 05:19

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Mart 1999 yılında hapis yolunda idi.Konvoy  Kırıkkale’nin Pınarhisar ilçesine doğru yol alıyordu.Pekio konvoyda ve araçta kimler vardı?

Var olanlardan biride Ömer Çelik’ti..O  gün  başlayan,  ve bu günde devam eden 27 yıllık yol arkadaşlığı..

*

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü (Adana Milletvekili) Ömer Çelik bir dizi program için Adana’daydı.Çukurova Üniversitesi’nde temel atma ve açılış programında Çelik katılımcılara yaptığı konuşmada özellikle öğrencilere hitap etti.

Açılış gününün sevgililer gününe gelmesi dolasıyla Çelik diyor ki,Yavru köpek donmasın diye sırt çantasına alan Mehmetçiğin, çocuklarla kartopu oynayan polislerin, hasta öğrencisine evine giderek ders veren öğretmenin sevgililer gününü kutlu olsun.

Dünyanın  en çok ihtiyacı olan şey sevgi.Hayatınızdan sevgi eksik olmasın.Dünyanın en çok sevgiye ihtiyacını olduğunu söylüyor Çelik ve konuşmasının devamında “ömür dediğin” bir program var onu izleyin, o programda spiker teyzeye  soruyor,

Amca sana hiç gül aldı mı teyze?Verilen ceva , aldığı elbiseler hep çiçekliydi..

Sevgi dünyada var mı? Bakınız  Dünya o hale geldi ki; bir tarafta üretilen ürünler zenginler tarafından tüketilirken , bir tarafta ise geri kalan ürünler fiyatlar düşmesinin diye çöpe atılıyor..

*

Ömer Çelik Ak Parti İl Gençlik kollarının organize ettiği “Genç kürsü” programında gençlerin sorularını cevaplarken görüş ve düşüncelerini ise gençlere anlattı.En çok neyi kullanıyorsunuz  sorusuna, İşimizin icabı, mecbur olmamdan dolayı  twitter, ama siz az  kullanın ve kitap okuma sitelerini çok kullanın.Yerli otomobil  ismi  ile sorulan soruya ise ismin “Su” olması yönünde tercih belirtirken;Daha sonraki sorularda ise Çelik Adanalılığını ön plana çıkardı.

Adana Kebabı için;Servis mi, dürüm mü?Tabi ki, dürüm…

Şırdan mı,  paçamı?Tabi ki, paça…

Yayla mı,  Deniz mi? sorusuna ise;Yayla bir kültür olarak öne gelir derken Adanalıyı marka yapan yaz sıcağıdır.

*

Çeşitli nasihat ile  sorulara cevap veren Çelik,  siyaset, toplumla kurulan bir bağdır, bu bağı koparmamak lazım diye sözüne devam ederken, Siyaseti bir ödev gibi görmek lazım, Siyaset bir hayat tarzıdır diye nasihatlarını anlattı.

Siyasetin en yüksek insan faaliyeti olduğunu söyleyen Çelik, bir işi yaparken heyecanla yapman lazım, Bir insana dışarıdan şahitlik etmen başka, ama içerden şahitlik etmen bir başkadır.Okuyun, çok okuyun, herkes okumakla yolunu bulur.

*

Hakikaten her iki toplantıda çok güzel örnekler ve nasihati ile çok şeyler anlattı.

Bırakın gençleri bizlerin bile örnek alacağımız olay ve tecrübelerini paylaştı Sayın Ömer Çelik , bizler ve dinleyiciler için güzel gün ve saatlerdi..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık