Özcan Aladağ

CEMİYET YÖNETİMİNE TALİP DEĞİLİM


Özcan Aladağ
20 Haziran 2016 Pazartesi 17:50

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde 9 yıl yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundum.

Yönetimde bulunduğum dönem içinde Cafer Esendemir ile birlikte çalışma imkânını yakaladım.

Kendi koşullarımın elverdiği ölçüde de cemiyetin hükmü kişiliğine ve üyesi olan meslektaşlarıma hizmet etme şerefine eriştim.

Cafer Esendemir’in son başkan seçildiği kongrede bir adet satışa geldik. Geldik diyorum, tek ben gelmediğim için bu sözü kullanma ihtiyacı duyuyorum.

Adil, hukuki olmayan ve seçim koşullarının yerine getirilmediği kongrede ‘ben ve arkadaşlarımı çizdirmek’ yöntemini seçen Cafer Esendemir ile yollarımız ayrıldı.

Bu saatten sonra yollarımızın kesişmesi de mümkün değil.
Bütün bu süreci kendisiyle birlikte ayarlayan, satışın içinde yer alan ekibi ile birlikte tüm meslektaşlarımız da konudan haberdar.

Zaman çabuk geçiyor. Cafer Esendemir’in başkanlık seçimine şunun şurasında 6 aylık bir süre var.

Ocak 2017’de cemiyet başkanı yeniden seçilecek.

Kendi adıma Cafer Esendemir’in yeniden başkanlık yarışına katılarak koltuğu bırakmayacağını düşünüyorum.

Bu rahatlığı, etrafındakilere ve yakınlarına imkân sağlamayı kim elinden kaybetmek ister. Hayatı boyunca belki de göremeyeceği imkânları kim kaybetmek ister.

Aday olup olmayacağı hiç önemli değil. Kendi adıma önemsemiyorum. Aday olur ise bu kez karşısında ciddi bir muhalefetin yer alacağını bizim kadar kendisi de biliyor.

Özcan Aladağ olarak benim cemiyet yönetimine talip olacağımın endişesini yaşayan ve bunu da ‘seçim stratejisi’ açısından etrafında dillendirmeye başladığını gördüğüm Cafer Esendemir’in ve tüm meslektaşlarımın bilmesini isterim ki, ‘ÖZCAN ALADAĞ OLARAK ÇGC’DE HİÇBİR YÖNETİM KURULU, DENETİM KURULU VE DİĞER KURULLARA ADAY DEĞİLİM’

Yani bir talebim yok, beklenti içinde değilim. Tek bir isteğim var, Cafer Esendemir’in karşısında aday olan ve benim de herkes gibi bir üye olarak desteğimi verdiğim İsmail Başkan’ın bu seçimlerden galip çıkması, cemiyet başkanlığı koltuğuna oturmasıdır.

İsmail Başkan’ın aday olmasının rahatsızlığını Cafer Esendemir’in de yaşadığını görüyorum.

12 yıl oturduğu koltuğun hakkını veremeyecek duruma gelen Cafer Esendemir’in yapacağı en aklıselim iş ‘zirvede iken her şeyi zirvede bırakmaktır’ diyorum.

9 yıl aynı yönetimde görev almanın yüzü hürmetine de bu beklentimi ve ikazımı da yapmayı görev sayarım.

Benim ÇGC seçimlerinde İsmail Başkan’ın listesinde yer alacağımı dillendirip bunun üzerinden prim toplamaya çalışmasının da koltuğunu kaybetmeyi önlemeye yetmeyeceğini buradan açık ve net olarak söyleyebilirim.

İsmail Başkan’ın karşısında aday olmaya karar verir ve kongre salonuna girip kayıtlı üyeden oy isteyecek olur ise de ‘Benim de o gün söyleyeceklerimin’ olduğunu buradan söylemekte bir beis görmüyorum.

Ben nasıl Cafer Esendemir’in dilinden anlıyor, hareketlerinin de hangi sürece doğru gittiğini biliyor isem, Cafer Esendemir’de benim dilimden anlar ve yaklaşık 3 yıl önce kapalı kapılar arkasında insanların onuru ile oynamanın karşılığında benim ve arkadaşlarımın kendisine karşı bu tavrının karşılığında boş durmayacaklarını bilmesini isterim.

Ve dönerek söylüyorum, ‘BEN ÇGC’DE HİÇBİR YERE ADAY DEĞİLİM’

Bunu tüm meslektaşlarımız bilsin istiyorum.

Yanlışta diretir ise Cafer Esendemir’e de bizim söyleyecek sözlerimizin olduğunu ve bu hakkımızı  zamanı geldiğinde de kullanacağımızı söyleyerek yazıma nokta koymak istiyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık