ÖMER ALPDOĞAN

CHP'den bayat haber servisi


ÖMER ALPDOĞAN
12 Nisan 2017 Çarşamba 05:59

CHP, "HAYIR" çalışmasını aktif şekilde sürdüren tek parti görünümünde.. Örgütler, milletvekilleri, Adana'ya sık sık gelen Genel Merkez yöneticileri, kadın kolları, gönüllüler referandumda 'HAYIR ' çıkması için büyük bir çaba içerisinde..

Hemen hergün 3-4 tane bülten geliyor, yapılan çalışmaları anlatan.. Ancak, dün ve önceki gün gönderilen bir bülten var ki, CHP'ye hiç mi hiç yakışmadı.. Buiri CHP İl'den, diğeri CHP Ceyhan olarak gönderilmişti.. CHP'nin basın görevlisi arkadaşlar, o kadar çalışma içerisinde nasıl olmuşsa konu sıkıntısı çekmişler herhalde ve aynı bülteni iki gün üst üste servis yapmışlar…

Dün CHP'den gelen basın bültenini açınca gözlerime inanamadım.. Önceki gün gönderilen bültenlenle aynıydı.. Fotoğraflar bile aynıydı.. Tek fark, önceki bültende Tuzlugöl Mahallesi olan toplantı alanı, sonraki bültende Gaziosmanpaşa Mahallesi olmuştu… CHP'nin basın işlerine bakan arkadaşlar aktif gazetecilikten gelme kişiler olduğunu sanıyorum... Böyle bir yanlışı deneyimli basın danışmanlarının yapması mümkün değil.. Kimler çalıştığını bilmediğim için deneyimleri hakkında fikir yürütemiyorum..

Ancak, böyle bir hata, medyaya bayat haber servisi akıl alacak bir şey değil.. Adama sorarlar.. Konu sıkıntısı mı çekiyorsunuz? Madem, aynı haberi iki kez servis edeceksiniz, bari ikincisinde biraz bültenin üzerinde oynayın, bir iki yeni fotoğraf ekleyin..

Yoksa siz, gazeteleri yöneten arkadaşlarınınız bültenleri okumayıp, olduğu gibi girdiğini mi düşünüyorsunuz? CHP'ye hiç yakışmadı.. Adana'yı karış karış gezen ve HAYIR'ı anlatan İl Başkanı Ayhan Barut, bu ciddiyetsizliğin hesabını bugün sormak zorunda...

*

iHA'da form düşüklüğü!

İhlas Haber Ajansı, kısa adıyla İHA, medyanın asli haber kaynaklarının başında geliyor.. Yaptığı haberler sadece Adana medyası için değil Türkiye'deki tüm medya hatta yurt dışındaki medyada yer buluyor.. Ancak, Türkiye'nin önde gelen haber ajanslarından İHA'da son günlerde bir form düşüklüğü var.. Bana öyle geldi.. Bu fikre kapılmamın nedeni son günlerde servis ettikleri iki haber..

İlkinde, İstanbul'da yakalan Adanalı işadamı ile ilgili haberde, İHA'nın muhabiri Mahmut Canpolat adlı bir şahsı önce 19 yıl, sonrada 5 ay önce öldürmüş!… İkincisinde, emekli bir maliyecinin dördüncü üniversitesini okumasıyla ilgili haberde, bir şahıs "2017/20118 döneminde" adalet bölümüne başlatılıp mezun edilmişti.. Haberde, emekli öğretmenin ağzından, "“2000 yılında 'halkla ilişkiler' bitirdim. Sonrasında 2010 yılında sosyolojiye başladım ve eğitim yaşamımda hiç elde etmediğim başarıyı bu bölümde bitirdim. 8 dönemin 5'ini yüksek onur, 3'ünü onur belgesiyle bitirdim.

Ciddi anlamda kendimle verdiğim en güzel mücadeleydi. 1 yıl formasyon eğitimi aldım. Ondan önce de aile danışmanlığı almıştım. 2017-2018 döneminde adalet bölümüne başladım. Onun da birinci döneminden onur belgesiyle mezun oldum. Şu an farkında olarak eğitimime devam ediyorum. Adalet bölümünü bitirip hukuk fakültesine geçmeyi düşünüyorum" şeklinde yazılmıştı..

Malum, 2017/2017 eğitim öğretim yılının başlamasına en az 4,5-5 ay var.. Haberde, 5 ay sonra başlayacak eğitim öğretim yılında hem okula başlatılmış, hem onur belgesiyle mezun edilmiş… Hem de okula devam ettiği yazılmış.. Çok ilginç bir durum.. Bu iki haber gösteriyor ki, İHA'daki bazı dostlarımız form düşüklüğü yaşıyor.. Yoksa, hiç biri bu tür hataları yapacak kişiler değil.. Hepsi kaliteli, iyi haberci arkadaşlar.. Galiba, mevsim değişikliği form ve performan dşüklüğü yaptı..

*

550 milletvekili Hareketi

Türk siyasi hayatı, yeni bir sivil toplum hareketine kavuştu… "550 Milletvekili Hareketi" resmen çalışmalarına başladı.. DSP eski milletvekillerinden Gönül Alphan Saray'ın başını çektiği oluşumun, sonunda kuruluş aşamasını tamamlayarak faaliyetlerine başladı..

Hareket varlığını bir basın toplantısıyla Türk kamuoyuna duyurdu.. Halk TV ve ulusal Kanal, 550 Milletvekili Hareketi'nin basın toplantısını canlı olarak izleyicilerine ulaştırarak, Hareketin tanınması yolunda önemli katkı verdiler.. 500 Milletvekili Hareketi, bundan sonraki bir haftalık süreçte, kuruluş aşamasından daha güçlü olarak 'HAYIR' çalışması yapacak...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık