Özcan Aladağ

ÇUKUROVA BELEDİYESİ VE SEHVEN ATAMA


Özcan Aladağ
13 Mart 2017 Pazartesi 09:24

Yıllardır muzdarip olduğumuz konunun tıpkısının bir örneğini daha yaşayınca okuyucularımla paylaşmak istedim bu önemli konuyu.

Belediye başkanlarının her şeyi bilmesi gerekmiyor. Yanında, sağında, solunda danışman kadrosu olarak bilinen, yardımcılık yapan aklı her şeye eren insanların bulunması gerekiyor. Yani kadrosunun iyi olması gerekiyor. Ne yazık ki belediye başkanlarına yanlış yaptıranlar da yine yanındaki isimler oluyorlar. Çukurova Belediyesi’nde yaşanan olayı sizlere anlatacağım birazdan. Bilmiyorum artık Başkan Soner Çetin’e bu yanlışlığı yaptıranlar kimlerdir? Onu bulup araştıracak değilim ama ortada duran yanlışlığın da hiç de öyle yenilir ve yutulur cinsten olmadığını görüyorum.

Bunları da sizlerle paylaşacağım. 2016 yılında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Bey ‘Personel hareketlilik onayı’ ile 11 isimi belirli yerlerdeki görevlerinden alarak yerlerine isimler yazmak koşulu ile atama yapar. Bu her belediyede yaşanan olaydır. Başkan kimlerle çalışmak isterse kendi ekibini kurar. Lakin görevlendireceği isimlerin de sınav yönetmeliğine, görevde yükselme yönetmeliğine tabi iken bu yönetmelikleri hiçe sayarak atama yapar iseniz o zaman yanlışa düşersiniz. Başkan Soner Çetin’e bu yanlışlığı yaptırmışlar. Ve sonra devlet bunun farkına varmış. Nasıl varmış? Şikâyet olunca tabiî ki… Olmasaydı ne olacaktı… Birilerinin farkına varacağı zamana değin bu atamayla işi götüreceklerdi. Çukurova Kaymakamlığı soruşturma açmış. Muhakkik tayin etmiş. Konu soruşturuluyor. Bu sırada Başkan Soner Çetin, sorumluluktan yırtmak için yeni bir görevlendirme yaparak ‘SEHVEN’ yaptık bu atamaları, yanlış yaptık, özür dilerim diyerek yanlışlığını telafi etmeye çalışmış. Olayın aslı astarı bu… Ortada bir soruşturma var.

Çukurova Kaymakamlığının bu soruşturmasından ne sonuç çıkacak? Onu da izleyerek göreceğiz. Bu olay bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oluyor. O da Soner Çetin’in kadrosunun hiç de iyi bir kadro olmadığı gerçeği… Yorumumuzdan kimse üzerine bir alınganlık yapmasın.

Eğer iyi bir kadrosu olsaydı ‘Soner Çetin SEHVEN yaptım, özür dilerim’ demezdi… İyi de etti aslında. Bu olay kendisinin kulağına küpe oldu. Dost acı söyler misali… Biz de artık bundan sonra Soner Çetin’in iyi isimlerle çalışması gerektiği gerçeğini buradan hatırlatmış olalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık