Özcan Aladağ

ÇUKUROVA’YA ÖĞRETMEN ELİ DEĞECEK Mİ?


Özcan Aladağ
10 Ağustos 2018 Cuma 08:35

CHP’nin Çukurova Belediye Başkanlık Makamına talip olan isimlerden birisi de Emekli Öğretmen olan İlhan Şahin oldu. Şahin, aday adayı olarak erken yola çıkıp kamuoyuna kendisini tanıtma imkânı yakalayan isimdi.

Dün basın mensuplarının karşısına çıktı İlhan Hanım.

Fazla uzun cümleler kurmadan ‘neden aday olduğunu’ izah etti. Kısa ve öz ‘Çukurova’ya öğretmen eli değecek. En çok da Çukurova’da eğitime önem vereceğim’ ifadesini kullandı.

İyi hoş, Çukurova’ya eğitim eli değsin değmesine de Adana’nın en fazla eğitimli ilçesi ‘Çukurova’ olarak bildiğim için Çukurova’nın eğitimden öncelikli olarak sorunlarının olduğunu düşünenlerdenim.

Projeleriniz nedir? Diyerek ısrarla İlhan Hanıma soru yöneltildiğinde ‘Karaisalı’da ben projelerimi açıklayınca diğer tüm adaylar da benim projelerimi gördüm ve şaşırdım. Vakit erken, zamanı gelince açıklarız’ deme ihtiyacı duydu.

Elbette saygı duyarız. Projelerini erkenden açıklamayabilir. Bunda bir beis yok.

Görünen odur ki, İlhan Hanım ‘hele bir aday adaylığımı açıklayayım ve yola çıkayım. Sonrasında projelere bakarız’ der gibi bir intiba oluşturdu biz basın mensuplarında.

Sevgili hocamız emekli olduktan sonra ticarete atılıp zeytinyağı işi ile uğraşmış. Bir nevi iş kadını olmuş. Ben bu özellikleriyle yakından tanımadığım için yeni öğrenmiş oldum.

Kendisine genel başkanlık yarışı, kurultay ve CHP’nin içinde bulunduğu durumla ilgili bir soru yönelterek görüşlerini öğrenmek istedim.

Bir adet ‘geçiştirmeye yönelik’ kısa ve öz yanıt verdi İlhan Hanım bu soruma yanıt olarak…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun halen partinin genel başkanı olduğunu, saygı duymak gerektiğini ve onun da bu partiyi başarıya ulaştırmak adına gayretlerinin olduğunu, bundan sonra da olacağını vurguladı.

Şu ortamda ne diyebilirdi ki! Bir de o var…

Çukurova’ya kadın eli ve bir adet öğretmen eli değmesi gerekiyor anlamında yola çıkan İlhan Şahin, kendisinin Karaisalı ve Çukurova’nın her karışında ayak izinin olduğunu söyleyen bir aday adayı.

Aday olabilir mi?

Neden olmasın…

Erkek egemen bir toplumda siyaset yapmak ve aday olmak kolay değil. Bunu başarmak adına yola çıkan İlhan Hocanın parti içerisindeki dengelerde nerede yer aldığını bilmiyorum. Zaman aralığında Çukurova’ya yönelik açıklamaları ve söylemleri ile projelerini ve kendisini tanıma fırsatı yakalayacağız.

Hayırlı olsun diyelim ve kolaylıklar temenni edelim.

İşi çok ama çok zor…

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık