SEMİH KARAKOÇ

Cumhurbaşkanımız İslam Ümmetinin Aslanıdır


SEMİH KARAKOÇ
18 Şubat 2020 Salı 05:23

İşte ülkesini askeri vesayet altında miras alan ve onu kısa zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Asya ile birleştirmiş ve geliştirmiş tek lider, istikrar abidesi bir iktidar partisi ile ülkesini bir güç merkezine dönüştüren Türkiye'nin başkomutanının hikâyesi ülke içinde olduğu kadar sınırların dışında da hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

Türkiye-Pakistan Dostluğu- Hindistan ile Türkiye arasında, sömürge hükümdarlarına karşı ortak mücadele temelinde yaratılan iyi niyet, Hindistan'ın bağımsızlığından sonra dostane ilişkilere dönüşmedi. Ama Pakistan ile bu farklı bir hikâye. 1950'lerde Türkiye ve Pakistan Sonsuz Dostluk Anlaşması imzaladılar. Bu ortaklık büyük ölçüde İslam temelinde kuruldu. İslam İşbirliği Örgütü üyesi olarak Türkiye, Keşmir'de Pakistan'ı sürekli olarak destekledi, Babri cami yıkımını gündeme getirdi ve Hindistan'ın nükleer testine karşı çıktı.

Başkanımız Dost Ülke Pakistan’da- Başkan Erdoğan bir dizi ziyarette bulunmak üzere geçen günlerde Pakistan'a gitmişti. Başkanımızın bu ziyaret Pakistan basınında geniş yankı uyandırdı. Ülkenin yüksek trajlı gazetelerinden Daily Ittehad, Türkçe olarak, “İslam dünyasının lideri Pakistan’a hoş geldin” ifadelerini kullandı. Aslında Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 20 yıldır tüm gönülleri coşturan kadirşinas bir lider ve tüm Müslümanlar kendisinin bir lider olduğunu düşünüyor.

Geçen yıl Ürdün'deki Kraliyet İslami Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından yapılan bir ankette dünyanın “en etkili Müslüman’ı” seçildi. Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Salman% 25 ile ikinci, İran Cumhurbaşkanı Rouhani ise% 21 ile üçüncü sırada yer alıyor. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrıca dünyanın en popüler beş siyasi lideri arasında yer almasından onur duyuyoruz. Almanya'nın Merkel'i % 46, Fransa’nın Makronu,% 40'ta Putin, % 36'da Trump % 31'de ve Başkan Erdoğan % 30 ile beşinci sırada aldı.

Bunlar popülerlik bakımından dünyanın ilk beş küresel lideri olarak ortaya çıkmıştır. Söz konusu anketler Erdoğan'ın ümmetin lideri olduğunun tescilidir. Piramidin üst tarafında halkını temsil etmeyen yöneticilerin olduğu bir İslam dünyasının aksine değerli şahsiyetiyle 1,7 milyar inanan gönüllerin kendi arasındaki dayanışması Erdoğan'da vücut buluyor. Latin Amerika'dan Sahra altı Afrika'ya kadar başkanımızın önderliğinde Türkiye, camiler inşa ediyor, din eğitimini finanse ediyor, Osmanlı mirasını restore ediyor ve bu yolda eşsiz İslam liderliği markasının reklamını yapıyor.

'Erdoğan'a Dokunmak Bir Duadır' Yeni Türkiye’nin siyasal politikalarını yürütenlerin zihninde, Osmanlı İmparatorluğu'nun varisi olan Türkiye, İslam'ın son kalesi ve Müslüman medeniyetinin yeniden canlanmasının doğal lideridir. Türkiye'nin görevdeki Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Müslümanlar arasında en popüler liderdir çünkü İsrail ile açıkça yüzleşebilecek, modern ve demokratik bir ulusa liderlik edebilen müstesna bir şahıstır.Erdoğan'ın muhafazakâr dünya görüşü, emperyalist düzen tarafından kuşatılmış liberal bir azınlıkla çatışıyor.

Sayın cumhurbaşkanımız ile birlikte tek yürek, tek nefes, İslam adaletini sürdürmeye ve ezilenleri her ne pahasına olursa olsun desteklemeye ve yüce Allah'ın dinini tüm dünyada egemen hale getirene kadar savaşmaya devam edeceğiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık