Özcan Aladağ

DERNEKLERİ DE MERCEK ALTINA ALMAK GEREKMEZ Mİ?


Özcan Aladağ
21 Temmuz 2016 Perşembe 17:48

Türkiye’de istenmeyen ve tasvip edilmeyen gelişmeler yaşandı son bir haftadır.

Fetullah Gülen’in müritleri ülkede resmen darbe yapmaya kalktılar. Vatan hainlerinin emellerine ulaşamamalarından sonra ülkenin demokrasiye inanan insanlarının ne kadar önemli bir görevi yerine getirdiklerini bir kez daha anlamış olduk. Tankın önüne yatarak ‘darbeye hayır’ diyen Türk Milletine Cenabı Allah bir kez daha böyle kötü günler yaşatmasın.

Bu darbe girişiminden sonra devletin içine sızan hainler birer birer kulaklarından tutulup atılıyorlar. Suçlarına göre tasnif edilerek haklarında gereken ne ise yapılıyor.

Cemaate yakın ve hatta içerisinde olan tüm kurum ve kuruluşlar mercek altında. Yani herkes hak ettiği cezayı bulacak.

Ben burada önemli bulduğum bir konuyu dile getirip İl Dernekler Müdürlüğü’nün FETÖ’nün örgütüne yakın duruş sergileyen dernek, vakıf ve tüzel kişilik olarak bilinen tüm kuruluşları mercek altına almaları gerektiğini düşünüyorum.

Bu dernekler vasıtasıyla mali kaynak aktarımının yapıldığını geriye dönük zaman içinde bu kentte yaşayan bir gazeteci olarak gördüğümüz için Adana İl Dernekler Müdürlüğü’nün de bu dernek, vakıf ve benzeri kuruluşları mercek altına alarak gerekir ise kapanmaları noktasına varana değin konuyu soruşturmaları gerektiğini düşünüyorum.

Belki de bu anlamda bir çalışma başlatılmıştır. Bizim haberimiz yoktur.
Bu bahse konu derneklerin yerel yönetimlerle olan diyalogları incelenmeli, geçmişe dönük bu dernekler ile hangi belediyelerin nasıl bir mali dirsek teması içinde olduklarına, belediyeler ile hangi iş ve işlemleri birlikte gerçekleştirdiklerine varana değin hassas bir araştırma yapılmalıdır.

Bir yerde kesin bir sonuca gitmek gerekiyor ise derneklerin de unutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Adana İl Dernekler Müdürlüğü’nün de bu anlamda bir çalışmasının olmasının temizlik adına olumlu bir çalışma olarak değer kazanacağını ve FETÖ örgütü yanlılarının tamamen başlarının ezilmelerine bu anlamda katkı koyacaklarını düşünüyorum ve bekliyorum.

Bu arada yerel yönetimlerde de FETÖ temizliğinin yapılması adına bir çalışmanın yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen bir kişi olarak bu anlamda kayda değer bir çalışma yapılmadığını da görerek üzülüyorum.

Gerçekten sormakta yarar görüyorum. Adana’daki belediyelerde bir kişi de olsa bu örgütten veya bu yapılanmadan yana tavır içinde olan bir Allah’ın kulu yok mu?

Belediyelere sıra gelecek mi?

Bence elinizi çabuk tutun. Şu yerel yönetimlerdeki FETÖ örgütüne yakın isimleri de kulaklarından tuttuğunuz gibi kaldırıp atın.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık