Edibe Gülnar

Destici ‘EVET’ dedi


Edibe Gülnar
20 Mart 2017 Pazartesi 09:40

Büyük Birlik Partisi uzunca bir bekleyişin ardından kararını verdi 16 Nisan referandumunda partilisine ‘EVET’ oyu kullanma çağrısında bulundu. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu BBP’in aldığı karar AK Parti ve MHP tabanında sevinçle karşılandı.

Yazıcıoğlu’ndan sonra BBP Genel Başkanlığı’na Yalçın Topçu gelmişti. 2 yıl genel başkanlık yaptı Yalçın Topçu. Topçu sonrasında da Mustafa Destici genel başkan oldu. Ak Parti, bugüne kadar BBP tabanını yanına pek çekemedi. Aynı safta yer almadılar. Lakin bugün gelinen noktada BBP’in Ak Parti gibi düşünerek referandumda evet diyecek olması güzel bir gelişme Ak Parti açısından. Destici uzun süre kararını vermedi, veremedi. Bunun sebebi var elbette.

Destici’nin Devlet Bahçeli ile TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüşmesi bunun bir sebebi. İkinci neden Destici’nin Cumhurbaşkanı ile Köşkte görüşmesidir. Destici, hiç kimsenin bilmediği zaman da tek başına acil ve gizlice görüşmek için Köşk'e gitmişti. Köşk aslında Destici'yi referandum propagandası için davet etmediğini görüşmenin en başında özellikle belirterek devletin içine sızmış sayısız çok fazla büyüklükte terör örgütünü birlikte temizlemek istediğini ve güçlü bir Türkiye için üçüncü partnerin olmasını istiyordu.

En önemlisi de Destici'ye Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun şahadet dosyasını kapatmaya çalışanları birlikte temizlemek ve sonuçlandıracağını garanti ediyordu. Netice de Destici zorlu bir süreçten geçtiğimiz günlerde durumun vahim olduğunu iyi analiz ederek devleti ve milleti için kabul etmişti. Artık söz konusu devletin ve milletin bekasıydı. ‘Ya devlet başa ya da kuzgun leşe…’

Aslında Destici “EVET” çıkma olasılığı ihtimalinin yanında ‘hayır’ diyecek BBP'nin dağılma sürecini engellemek zorla giydirilmek istenen FETÖ gömleğini çıkartıp iktidarın şehit Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının kapanmasına engel olacak mazeretlerini ortadan kaldırmak için hiç kimsenin bile tahmin dahi edemediği hamleyi yapmıştı. Destici, devleti ve milletini seven her vatandaşın yapması gerekeni yaptı. Doğru olanı da yaptı aslında.

Devlet, millet, vatan ve bayrak için büyük birlik olma zamanıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık