Özcan Aladağ

DOLMUŞÇULAR RAMAZANDA ÇİLE ÇEKTİRİYORLAR!


Özcan Aladağ
31 Mayıs 2017 Çarşamba 08:05

İnsanlara resmen eziyet ediyorlar! Etmeyle de kalmayıp resmen ‘biz yaparız, siz de uymak zorundasınız’ diyorlar. Adana’daki dolmuşçulardan bahsediyorum.

Ramazan ayı girmiş ve insanların ağızları oruçlu. Akşam saati olmuş, insanlar evlerine dönecekler. Hatta çalışan dolmuşçular, Pazar günü ve güzergâhta fazla yolcu diyerek hattan araçlarını çekiyorlar. İtimat 8 numaralı hatta çalışan dolmuşçular, Pazar günü saat 14.00 olduğunda araçlarını hattan çektiler. İki saat boyunca dolmuş bekleyen insanlar araç gelmeyince İnönü Parkı önündeki değnekçiye neden araçların gelmediğini sordular. Aldıkları yanıt ‘hatta Pazar günü zaten az araç var.

Yolcu da olmayınca sıradan çıkıp çalışmıyorlar’ yanıtını aldılar. İtimat Durağı’nın başkanına ulaşıldı. Konudan haberinin olup olmadığı soruldu. İtimat Dolmuş Durağı Başkanı Adana dışında olduğunu ve konuyla ilgileneceğini söyledi. Ne yazık ki saatlerce beklenildi yine dolmuş gelmedi.

Bu kez konuyu Adana Esnaf Odaları Birlik Başkanı olan Nihat Sözütek’e iletti insanlar. Ramazan ayında dolmuşçuların yaptığı bu uygulamanın bir cezai müeyyidesinin olup olmadığı soruldu. Elbette böyle keyfilik olamazdı.

Yine konu Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 153 birimine aktarıldı. Buradaki yetkili konudan bir haber! Yanıt veremedi. Şikâyet kaydı aldı! Aldı da ne oldu? Hala dönüp yanıt verecek? Ve konuyla ilgilenecekler! Ramazan ayında insanlara çile çektiren bu insanlar da dolmuşçu esnafı olacak! Ayıp vallahi, günah… Cebinizi, kazancını düşünüyorsunuz.

Ancak bu insanların araçlarının olmadığını ve gideceklere güzergâhlarda başkaca araç bulamadıklarını da düşünün.

Böyle keyfilik olamaz. Şimdi 153 Belediye Şikâyet merciini de buradan eleştirmek istiyorum. Konu hakkında hala bilgi sahibi değil misiniz?

İtimat Dolmuş Durağı Başkanımız konudan haberdar oldu da ne yaptı? Bu konuda cezai müeyyide uygulandı mı? Bütün bunlar askıda kalacak varın görün. Ramazan ayında insanlara çektirilen çile de böylelikle yanımıza kar kalacak!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık