ÖMER ALPDOĞAN

Duran'ın yerine Kemal Özbek mi?


ÖMER ALPDOĞAN
23 Mayıs 2017 Salı 05:36

MHP çukurova ilçe Başkanı Sertan Duran, Genel Merkez'in adayı olarak girdiği pazar günkü kongreden Adana İl Başkanı olarak çıktı..

Sertan Duran haliyle, Çukurova ilçe BaşkanlığI'ndan ayrılmış oldu.. Sertan Duran sonrasında MHP'yi Çukurova'da kim yönetecek partililer arasında merak konusu oldu.. MHP'lilerin çoğu, ilçe başkanlığına, halen ilçe yönetim kurulu üyesi olan Kemal Özbek'in getirilmesini bekliyor.. Konuştuğumuz MHP'lilerin çoğunluğu, Kemal Özbek lehine fikir belirtiyor…

Tabii, burada söz Çukurova İlçe başkanlığı'ndan Adana il Başkanlığı'a dikey geçiş yapan Sertan Duran ile MHP Genel Merkezinde..

Sertan Duran, halefi olarak kimi belirledi, kimi istiyor bilinmiyor.. en azından bizler bilmiyoruz..

Elbette vardır kafasında bir isim..

İl Başkanlığına aday olurken, ilçe başkanlığı koltuğunu bırakacağı ismi de büyük ölçüde belirlemiştir.. Gördüğün kadarıyla, MHP'liler bu ismin Kemal Özbek olmasını istiyor..

*

İşte MHP'yi seçimlere götürecek kadro

MHP Adana il Kongresi, pazar günü tek listeyle yapıldı.. Tek aday, tek liste olduğu için olacak, il kongresinde geçmiş il kongrelerindeki heyecan ve hareketlilik ve ilgi yoktu..

Yapılan seçimlerden, Sertan Duran'ın liderliğinde oylamaya sunulan liste, delegelerin güvenoyunu aldı.. Artık bu liste, MHP'yi, yeni bir olağanüstü kongre olmazsa, Adana'da yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine taşıyacak..

İşte, Adana'yı seçimlere taşıyacak kadro: Başkan: Sertan Duran Yönetim Kurulu: Fatih Kürşat Mert, İlyas Kaya, Sedat Özer, Oktay Apaka, Levent Ülger, İnci Mahmat, Burhan Kızıl, Arif Karamut, Fırat Borum, Ergün Özlü, Cevdet Aksoyan, Sadi Çetin, Oğuzhan Erikçi, Mehmet Şahin, Gökhan Kurtbeyoğlu, Mustafa Tanrıverdi, Uğur Aşık, Ali Çetinkaya, Halil Erkan Yazdıçutan, Yüksel Bucak, Raüçhan İlvan, Hüseyin Zorba, Bünyamin Avcı, Necip Okan, Mehmet Kılıçkaya, Ömer Seyfettin Turhan, Ziya Yamaç, Vedat Uluışık, Mehmet Kurt, Alev Ataş, Sıtkı Polat, Cemil Berçin. Disiplin Kurulu: Mehmet Gümüştekin, Mehmet Çinçik, Sinan Büyükşimşek, Fatih Çelik, Hasan Öztuğ, Asabil Demircioğlu, Çağlar Toka.

*

CHP'nin Pozantı toplantısından bir ayrıntı

CHP, 16 Nisan Halkoylamasının ardından ilçe danışma kurulları ile tabanını zinde tutmaya çalışıyor.. CHP'nin son ilçe danışma kurulu Pozantı'da yapıldı..

Pozantı toplantısında çok önemli bir ayrıntı var.. Bugüne kadar, CHP'nin ilçelerde yap;tığı toplantılardaı, genelde aynı kadınlar katıldığı gözleniyordu.. Pozantı toplantısında ilk kez, kadınların geniş katılımı dikkati çekti.. Hem de kadınlar, öyle her toplantıya katılan kadınlar değildi..

Pozantılı kadınlardı.. Danışma Kurulu toplantısın yapıldığı salonun bir bölümünü doldurmuşlardı.. Bu görüntü, bence CHP ve CHP'nin kırsalla kuracduğu bağı göstermesi açısından çok önemli..

CHP, eğer her ilçede bu görüntüyü yakalabilirse, kırsalın ve kadıların desteğini almış demektir...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık