Özcan Aladağ

EDİP GÜLNAR, İDDİALARI VE YOL HARİTASI


Özcan Aladağ
28 Haziran 2016 Salı 17:36

Adana Demirspor’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Edip Gülnar’ın Demirspor aşkını tüm Adana bilir. İyi bir A.Demirsporlu olan Edip Gülnar, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

İstifa gerekçelerini dikkatle okuduğumda ben çok önemli iki tespitte bulunacak kadar aydınlandığımı düşünüyorum ve bu düşüncelerimi sizlere aktarmak istiyorum.

Edip Gülnar, istifa gerekçesi arasında ‘burası rant kapısı değildir’ sözleri yer alıyor. Demek ki Edip Gülnar, Demirspor’un iyi yönetilmediğini, birilerinin burasını rant kapısı haline getirdiğini söylüyor.
Bu rant kapısı ifadesinin altında da bana göre ‘Edip Gülnar’ın tespit ettiği bir yolsuzluk var’ demekte de beis görmüyorum.

Eğer birileri burasını rant kapısı haline getirmiş ise bu demektir ki ‘spor dışında veya sporla alakalı Demirspor’u kullanarak yapılan bir usulsüzlük, yolsuzluk olayı var demektir’ diyerek bu ifadeleri yorumlamak istiyorum.

Aksini söyleyen olur ise de bu cümlenin ne anlam taşıdığını izah etmelerini onlardan istemek, beklemek durumundayım.

İkinci tespitime gelince;

Edip Gülnar bana göre Demirspor ile ve Demirspor’un yöneticileri ile yollarını ayırmış. Bu yolları ayırması demek, Edip Gülnar’ın Hüseyin Sözlü ve kardeşleriyle de yollarını ayırması demektir. Çünkü Demirspor’un kulüp başkanı Hüseyin Sözlü’nün kardeşidir.

Demirspor’dan yollarını ayıran Edip Gülnar, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BİT’lerden olan İmar A.Ş’de yönetim kurulu üyesidir. Sanırım buradan da önümüzdeki günlerde istifa etmek durumunda kalacak. Çünkü Demirspor’da yönetici olan Hüseyin Sözlü’nün kardeşi ile çalışamayacak duruma gelen Edip Beyin, İmar A.Ş’deki yönetim kurulu üyeliğinin de sürmesini beklemek biraz hayalcilik olur gibime geliyor.

Yanılıyor isem Edip Bey düzeltebilir. Veya konunun muhatabı olan Sedat Sözlü konuya açıklık getirebilir. Aslında getirmesi de gerekir.

Edip Gülnar’ın istifa gerekçesinde ifade ettiği rant kapısı sözlerini en iyi yorumlayacak olan da Sedat Sözlü’dür.

Edip Gülnar’ın Ömer Çelik ile bir araya gelmesi ve görüşmesine tanıklık ettik bu Demirspor yönetim kurulu üyeliğinden istifadan önce.

Aklıma kötü senaryolar da gelmiyor değil. Ömer Çelik ile görüşmesinde Edip Gülnar’ın Demirspor’daki bu rant kapısı sözlerini açarak Çelik’i de bilgilendirdiğini düşünüyorum.

Acaba diyorum, Edip Gülnar için başkaca bir yol haritası mı çiziliyor? Veya Edip Beyin birlikte çalışacağı kişilerin isimleri ve yol haritası mı değişiyor?

Bütün bu gelişmeleri yakından takip ederek Edip Gülnar’ı izlek gerekiyor.

Biz de izlemeye devam edelim.

 

NOT: DÜN KALEME ALDIĞIM ‘ALTERNATİF CEMİYET VE ESENDEMİR’E DÜŞEN GÖREV’ BAŞLIKLI KÖŞE YAZIMDA KULLANDIĞIM ‘ESKİ BİK ADANA ŞUBE MÜDÜRÜ İFADESİ’ SEHVEN YANLIŞ YAZILMIŞTIR. DOĞRUSU ‘ESKİ BİR BURSA ŞUBE MÜDÜRÜ FİKRET SÖNMEZ’ OLACAKTIR. DÜZELTİR ÖZÜR DİLERİM.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık