ÖMER ALPDOĞAN

Ekonomiyi yemekle canlandırıyorlar!…


ÖMER ALPDOĞAN
31 Mart 2017 Cuma 09:32

Kısa adı AGİAD olan Adana Genç işadamları Derneği, Adalı ailesinden Gülümsün Adalı'nın başkan olmasından sonra toplantılarına ivme kazandırdı.. maşallah, hemen her hafta bir toplantılı haberi servis ediyorlar.. Ancak hız kazanan toplantılar ahbabparın, dostların, dernekdaşların yemek bahane sohbet şahane tarzında bir araya geldiği yemekli toplantılar..

Gülümsün Adalı'ya ya da haberi servis eden arkadaşlara göre bu toplantılar iş toplantıları, emonomi ve sanayi ile ilgili sorunların masaya yatırıldığı toplantılar.. Ancak gönderdikleri fotoğraflar öyle demiyor… Dostlar yemekte buluştu diye bangır bangır bağırıyor… Buradan, ADSİAD Başkanı Gülümsün Adalı ve yönetici arkadaşlarına küçük bir tavsiyem olacak.. Yemekli sohbetlerinizi değil, Adana için gerçekten elinizi taşın altına soktuğunuzu gösteren etkinliklerini paylaşın…

*

MHP listelerine MHP'lilerden eleştiri

MHP ilçe kongreleri planlanan takvim dairesinde aksamadan sürüyor.. Büyük ilçelerde kongreler tamamlandı.. Yeni yönetimler belirlendi..

MHP'nin yeni ilçe yöneticileri listeleri, bazı MHP'liler arasında eleştiri konusu oldu.. MHP'nin yeni yönetim listelerindeki isimlere yönelik eleştirilerden birisi Ülkücü İşçiler Derneği eski Başkanı ve MHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Mikail Çipil'den geldi.. Mikail Çipil, kamuoyunda fısıltıyla konuşulan iddiaları sosyal medyaya taşıdı.. MHP'nin yönetim ve delege sisteminin eş, dost, sülalelerden oluştuğu iddiasını net bir şekilde dile getirdi.. Çipil, paylaşımında, "Sırf makam mevki koltuk sevdası yüzünden SÜLALELERİNİ yazan zihniyeti fukaralarla nereye varacağız.

Şehitlerimizin kemikleri sızlar. ülkücü koltuk sevdalısı mı olur. Ucuz adamlar…" şeklinde görüşlere yer verdi... Mikail Çipil'in iddiaları doğruysa vay MHP'nin haline.. Eşten, dosttan, sülaleden, belediye çalışanlarından oluşturulan bir yönetim ve delege sistemi eğer gerçekse, bu durum ancak, MHP'yi Adana'da tükenme noktasını götürecek işaret fişeği olur…

*

Diyanet sendika rekortmeni

Diyanet İşleri Başkanlığı, ödenek şampiyonluğuna bir sendika şampiyonluğunu ekledi.. Bir çok bakanlıktan daha fazla bütçeye sahip olmasına rağmen, sık sık ek bütçe talebiyle de gündeme gelen Diyanet İşleri başkanlığı'nın çalışanlarına yönelik sendikaların sayısında da, bütçesi gibi sürekli artış gözleniyor..

Öyle ki, bu artışa sendika enflasyonu demek bile mümkün.. 140 bin civarındaki Diyanet personelini üye yapmak için tam 12 sendika kıyasıya mücadele ediyor.. Diyanet memurlarının yüzde 85'ini üye yapmaya başaran sendikaların listesi şöyle: Türk Diyanet Vakıf-Sen, Tüm Diyanet-Sen, Hak Bir-Sen, Eksen Diyanet Vakıf-Sen, Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen, Diyanet-Sen, Din Bir-Sen, Din Gön-Sen, Diva-Sen, Dives, Vefa-Sen..

*

Erdoğan ve Baykal aynı gün Adana'da

Adana, gelecek hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan ile CHP eski Genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı ağırlayacak.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni için 8 Nisan'da Adana'da olacaktı.. ancak, o günün Portakal Çiçeği Karnavalı'nın başlaması nedeniyle program bir gün önceye çekildi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Nisan'da Adana'da toplu açılış törenine katılacak ve Adanalılar ile buluşacak.. Bu değişiklik ilginç bir duruma yol açtı..

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, daha önce belirlenen program nedeniyle 7 Nisan'da Adana'da halka hitap edecekti.. Toplu açılış töreninin öne çekilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Deniz Baykal'ın aynı gün belki de aynı zsaatlerde Adanalılar'ı hitap etmesine neden oldu.. Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan Adanalılar'dan "EVET", Baykal ise "HAYIR" oyu isteyecek.. Tabii bir de, Baykal'ın konuşma yapacağı yer sorunu çözülürse, bu ilginç durum gerçekleşebilecek...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık