Şehmus Baysal

Eleştrilerin odağındaki isim ENGİN İPEKOĞLU


Şehmus Baysal
21 Şubat 2017 Salı 22:08

Adana Demirspor'un İzmir deplasmanında 6 puanlık maçta Altınordu'ya uzatma dakikalarda yediği golle mağlup olmasından sonra eleştiri okları Teknik Direktör Engin İpekoğlu'na çevrildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye karşısında alınan farklı galibiyetle süper lig yolunda yeniden umutlanan Mavi Lacivertli camiada Altınordu yenilgisinin sorumlusu Engin İpekoğlu olarak görülüyor.

Futbolun genel kuralı olan "Kazanan ekip bozulmaz" kuralının Altınordu maçında bozulmasına tepki gösteren Adana Demirspor taraftarları, Engin Hocanın bu davranışına akıl erdiremiyor. Engin Hoca'nın en çok eleştirilen bir başka tutumu ise Waldisonu oynatma inadı. Sezon başından bu yana takıma en küçük katkısı olmayan Waldison'u Altınordu maçında da ilk 11'de sahaya süren Engin İpekoğlu, oynağı 80 dakika boyunca tüm topları ezen, Pote'yi sir kez bile topla buluşturamayan oyuncuya uzun süre seyirci kalması sadece stada giden cefakar Adana Demirspor taraftarlarına değil ekran başından maçı izleyenlere de saç baş yoldurttu.

Formunun zirvesindeki Grbic'i kadroya almadı, Berat'ı geç oyuna soktu, Waldison'u oyunda tuttu. Engin Hoca'nın 90. dakikada iki oyuncu birden değiştirmesi beraberliğe razı olduğu şeklinde yorumlandı. Engin hocanın korkantavrı, uzatma dakikalarında Altınordu'nun sevinmesine neden oldu. ayrıca, Engin İpekoğlu'nun beraberliğe razı olmasının yanında takımda da kazanma duygusu kaybolmuştu. Maçın içinde kazanma için kendisini parçalayan, forma ve arma için elinden geleni yapan bir tane futbolcu yoktu.

Taraftar, Engin Hocanın başta Waldison olmak üzere,sahada ne yaptığı belli olmayan bazı futbolculara ısrar etmesini anlamıyor.  İşte bu nedenle, Altınordu yenilgisinin faturasını Engin İpekoğlu'na kesiyor. Eleştirilerinin odağına Engin Hocayı koyuyor.

Engin Hoca'nın play-offa kalabilmesi için öncelikle, Waldison başta olmak üzere sahada ruh gibi dolaşan, mücadele etmeyen oyunculardan vazgeçmesi, ardından da takıma kazanma hırsı aşılaması gerekiyor.

Bunu yapabilirse, Adana Demirspor camiası Engin Hoca'yı baştacı eder. Aksi halde eleştrilerin odağında olmaya devam eder!


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık