Özcan Aladağ

ENERJİSA’DAN TATMİN ETMEYEN YANIT


Özcan Aladağ
9 Kasım 2018 Cuma 08:28

Adana’da yaşanan elektrik kesintileri konusunu işlediğim bir köşe yazım oldu geçtiğimiz hafta içerisinde.

Yüreğir Yavuzlar Mahallesi’ndeki elektrik kesintisi ile başlayan arıza kaydı ve sonrasında yaşananları kaleme aldığım köşe yazımdan sonra konuyu ENERJİSA’nın çok iyi kavrayamadığını gönderilen yanıttan o kadar net anladım ki, konuyu anlamayan mercilerin veya anlamak istemeyen mercilerin yanıtı da ancak bu kadar olur diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Konuyu niçin anlamadıklarını söyledim? Yanıtı hemen hazır…

Ben köşe yazısında yaşanmışlıkları dile getirdim. Enerjisa’nın gönderdiği yanıtta ‘Sayın Özcan Aladağ,Çukurova Barış Gazetesi'nde 27 Kasım 2018 tarihinde "Enerjisa Dalga Geçer Gibi.." başlığıyla yayınlanan haberinizle ilgili olarak aşağıdaki açıklamayı bilgi ve değerlendirmelerinize sunuyoruz’ denilmiş.

Yani ben köşe yazısı kaleme almamışım, haber yapmışım!

İşin başında yanlış teşhis…

Bu yanlış teşhisi koyanların ikna edici, tatmin edici yanıtı nasıl olur? Gelin buna bir bakalım isterseniz.

Ben elektrik kesintilerinin nedenini, halkın neden bilgi sahibi olmadığını, arıza kaydı verildiğinde yapılması gerekenlerin neler olduklarını, kısacası abone ile Enerjisa arasında yaşanmışlıkların çözümünü sorup bilgi edinmek istedim.

Gelen yanıtı lütfen birlikte okuyalım.

‘Toroslar EDAŞ olarak, dağıtım bölgelerimizden biri olan Adana'da sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak ana hedefimizdir. Bu süreçte müşterilerimize kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sağlamak için bakım, onarım ve yatırım faaliyetlerimiz devam etmektedir.

25 Kasım 2018 tarihinde bölgemizde yaşanan olumsuz hava şartlarından dolayı şehir genelinde yoğun arızalar meydana gelmiştir. Söz konusu arızalara müdahale etmek için ekip ve araç sayılarını artıran Toroslar EDAŞ,  7/24 mesai gözetmeksizin bakım onarım çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Toroslar EDAŞ ekipleri öncelikli olarak can ve mal güvenliği açısından tel kopması nedeniyle meydana gelen arızalara müdahale ederken, ardından elektrik kesintileri hakkındaki ihbarlara yönelik çalışmalarını sürdürmüştür. Habere konu olan Yavuzlar Mahallesi'ndeki elektrik kesintisi hakkındaki arıza ihbarının onarım çalışması da aynı gün yapılarak bölgeye enerji verilmiştir. Bu vesile ile siz değerli basın mensuplarının şirketimizle ilgili her konuda Kurumsal İletişim Müdürlüğümüz ile irtibata geçebileceğini hatırlatırız’

Buyurun buradan yakın misali…

Cevap vermiş olmak için verilen bir yanıt bu… Bir adet yasak savma…

Yanıt verdiniz mi? Diye sorulduğunda ‘evet efendim’ deme adına yapılan bir açıklama.

Bir adet aboneye ‘işine bak, Allah’ına şükret der gibi’ bir açıklama.

İşin özü, ben köşe yazımı kaleme aldığımda böyle bir yanıt alacağımı biliyordum. Benim için sürpriz olmadı.
Asıl sürpriz, kendi yazdıklarını kurum olarak Enerjisa kendisi inanıyor mu? Burası sürprizin kralı…

Neyse, konuyu uzatsak ne olacak? Uzatmasak ne olacak?

Adamlar bildiğini okuyorlar, gereğini de yapıyorlar.

Hem de misli misli…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık