ÖMER ALPDOĞAN

Fatih Köylü'nün afişi dikkatleri çekti


ÖMER ALPDOĞAN
10 Nisan 2017 Pazartesi 08:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "toplu açılış" için Adana'ya gelişi öncesinde, "EVET" cephesini oluşturan AK Parti ve MHP yoğun bir hazırlık yapmışlardı..

Adana'yı baştan aşağıya "EVET" afişleriyle donatmışlardı.. Onlar, zaten "EVET" dedikleri için bu çalışmaları vatandaşın gözünde son derece normal çalışmalar olarak değerlendirildi.. MHP'nin temposu ise, bazı çevrelerde farklı nedenlere bağlandı… Ancak, bir afiş vardı ki, bütün Adana'nın dikkatini çekti.. Belki de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bile miting alanıa gelirken dikkatinden kaçmamıştır..

Dev afişin sahibi, işadamı Fatih Köylü'ydü.. Bugün siyasi hiç bir kartviziti olmayan Fatih Köylü, Demokrat Parti GİK üyesiyken yap;tığı "EVET" çıkışıyla adından çok sözettirmişti.. Fatih Köylü, işadamı olarak sözünün arkasında dimdik durduğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adana'ya gelişi öncesinde Çifteminare civarında astığı dev afişle bir kez daha gösterdi…

Başbakan Binali Yıldırım'ın "Daima millet Kararımız EVET" afişinin yanında aynı büyüklükte asılan afişinde Fatih köylü, Adana halkına "Devlet için Millet için EVET" diye seslendi ve 'EVET' oyu istedi..

*

CHP'li kadınlardan 'HAYIR' çalışması

CHP tüm kadrolarıyla Adana'da yoğun bir 'HAYIR' kampanyası yürütüyor.. CHP yöneticileri ve milletvekilleri dağ taş demeden Adana'ıon bütün köylerini gezip 'HAYIR' oyu isterken, CHP'li ve CHP'ye gönül vermiş kadınlar ve gençler de Adana'nın merkez yerleşim yerlerinde aynı tempoyla çalışıyorlar.. Bu isimlerden ikisi de Necla Yılmaz ile Sema Uludağ Akı..

Necla Yılmaz ve Sema uludağ Akı, gönüllü olarak CHP Seyhan İlçe Örgütü ile birlikte 'HAYIR' çalışması yapıyorlar.. Günlerdir aktif şekilde çalışan Necla Yılmaz ve Sema Uludağ Akı, mahalle mahalle, dükkan dükkan vatandaşlara neden 'HAYIR' denmesi gerektiğini anlatıyorlar..

4Hayır' diyenlerin kararlılıklarını pekiştiriyorlar.. 'EVET' diyen ya da Kararsız olanlara, bu referandumun siyasi parti seçimi değil, Türkiye Cumhuriyetinin varlığı ile ilgili olduğunu anlatıp 'Hayır' demelerini istiyorlar..

*

Simit molası

CHP İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer'in de aralarında bulunduğu bir grup CHP'li Portakal çiçeği Karnavalı'nı geziyorlardı… Hem karnavalın tadını çıkarıyorlar, hem de 'HAYIR' çalışması yapıyorlardı.. sonra acıktıklarını hissettiler.. Soluğu karnaval alanında simit satan bir seyyar simitçinin yanında aldılar.. Barut ve CHP'liler, simitlerini afiyetle yedikten sonra, Karnaval alanını gezmeye devam ettiler…

*

Tribün liderinden örnek davranış

Eskişehirspor- Adana Demirspor maçı geride kaldı.. Maçın kendisi skoru kadar maç öncesi ve sonrasındaki güzellikler de Türk spor kamuoyunun gündemine girdi.. Maç öncesi, Eskişehirspor Taraftarlar Birliği, Eskişehir'e gidecek Adana Demirspor taraftarına sosyal medya üzerinden iyi yolculuklar dileğini iletti…

Maçtan önce, Eskişehir'e ulaşan bin 300 Adana Demirspor taraftarının ağırladılar, ikramlarda bulundular.. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, maç öncesi "Tribünlerde sonuna kadar dostluk., sahada mücadele" demişti.. Murat Diri, maçtan sonra yaptığı paylaşımda, Adana Demirspor'un hakkını şu sözlerle teslim etti: "Hem sahada hem tribünde yenildik. ADS'yi tebrik etmek etmek gerekir." Eskişehirspor taraftarlarının maçtan önce ve maçtan sonraki davranışı sporumuz açısından çok büyük, önemli ve anlamlı davranıştı.. Umarım bütün sporseverlere örnek olur..

Teşekkürler Eskişehirspor.. Teşekkürler Eskişehirspor Taraftarlar Birliği.. Teşekkürler Murat Diri….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık