ÖMER ALPDOĞAN

Ferat Yüksel ekibinin gözü Büyükşehir'de


ÖMER ALPDOĞAN
16 Mayıs 2019 Perşembe 08:53

Aytaç Durak'ın prens olarak Büyükşehir Belediyesi'ne transfer ettikten sonra yıldızı parlayan, Zihni Aldırmaz'ın vekilliği döneminde neredeyse iki numaralı adam konumuna gelen Ferat Yüksel'in ekibinin gözünü yeniden Büyükşehhir kadrolarına diktiği yolunda işaretler görülmeye başlandı..

Malum, Ferat Yüksel, FETÖ kapsamında görevinden uzaklaştırılmış, bir dönem cezaevine girmişti..

Sonrasında beraat etti, MHP'den memleketi Muğla'dan milletvekili aday adayı olmuştu..

2009 yılında Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak girdiği Büyükşehir Belediyesi'nde sonraki yıllarda Ulaşım Daire Başkanlığı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine üstlenmiş, bu görevlerinin yanında Koza Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği, Adana Uluslararası 17. Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu üyeliği ve Yeni Adana İmar A.Ş. Başkan Vekilliği görevlerini de uhdesine toplamıştı..

Belediyenin bürokratlarının üzerinde etkisi Zihni Aldırmaz'dan fazlaydı..

Ferat Yüksel'in etkinliği sadece Büyükşehir Belediyesi ile de sınırlı değildi..

Örneğin, bir dönem Sarıçam Belediyesi'nde bile Ferat Yüksel ekibinden olduğu bilinen hayli bürokrat vardı..

31 Mart seçimlerinden sonra, Başkan Zeydan Karalar'ın çeşitli nedenlerle kadrosunu kurmakta gecikmesini fırsat bilen Ferat Yüksel ekibinin gözünü yeniden Büyükşehir'e diktiği söyleniyor..

Ferat Yüksel'e yakınlığı ile bilinen ikisi halen Adana Büyükşehir Belediyesi'ne görevli, biri geçmişte Sarıçam Belediyesi'nde bürokrat olarak bulunan 3 kişi, halen görevdeki bir daire başkanının odasında sık sık biraraya gelerek, kadrolaşma için strateji geliştirmeye başlamışlar..

Toplantılara ev sahipliği yapan daire başkanı, her dönemin adamı olarak bilinen bir bürokrat..

Daha eskileri bilmiyorum ama, Aytaç Durak, Zihni Aldırmaz ve Hüseyin Sözlü'nün yanıbasında olmayı becermiş barut gibi bir kişi..

Çocuklarını belediyede işe sokma olayını keşfetmiş, özellikle Hüseyin Sözlü'nün tüm bürokratlarına bu konuya keşfiyle yol açmış kaşif olarak adından söz ettirmiş..

Ferat Yüksel'e yakın olarak bilinenlerin dörtlü strateji toplantılarının amacı, bu dört bürokrattan birinin yerini koruması, diğer üçü için ise üç önemli daire başkanlığının başına getirilmesine yönelik olduğu ileri sürülüyor..

Hadi, göz koydukları daire başkanlıklarını da söyleyelim..

Zabıta Daire Başkanlığı…

Fen İşleri Daire Başkanlığı..

İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı…

Peki, bu stratejiyi Başkan Zeydan Karalar yer mi?..

Hiç sanmıyorum, o isimler önerildiğinde, kim olduklarını anımsayacak ve veto edecektir..

Zeydan Karalar'ın asıl yapması gerekenlerden birisi, Ferat Yüksel ekibinin toplantılarına ev sahipliği yapan, her dönem yerinde kalmayı başaran bürokratı en kısa zamanda çevresinden uzaklaştırmak olmalı..

Eğer, o kişi görevde kalırsa, özellikle Zihni Aldırmaz ve Hüseyin Sözlü'yü yanlış bilgilendirdiği ve yönlendirdiği gibi Zeydan Beyi de yanlışa sürüklemeye çalışacaktır…

 

********************

Ankara olmadı Adana'ya oynayalım

 

Hüseyin Sözlü'nün okul arkadaşı kontenjanından yıllarca ASKİ gibi dev bir kurumu yöneten bir bürokrat, Sözlü'nün seçimi kaybetmesinin ardından, Adana'ya yaptığı hizmetlerden pişmanlık duyduğunu söyleyerek veda etmiş, memleketine çocuklarının yanına döneceğini açıklamıştı..

Sonrasında, ASKİ adına ayrı bir sevgisi doğmuş olmalı ki, Ankara'nın ASKİ'nin başına geçmek için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kapısın aşındırmaya başlamıştı..

Ancak, Adana'dan giden tepki ve bilgiler sonunda, Mansur Yavaş, onu ASKİ'nin başına getirmedi..

Bu gelişme üzerine, bürokrat bu kez Adana'daki ASKİ'ye dönmek için yollar aramaya başlamış..

Birilerini, seçimlerde CHP'ye ve Zeydan Karalar için çalıştığı yolunda propaganda yapmaları, özellikle de bu propagandayı sayın Zeydan Karalar'ın duymasını sağlamakla görevlendirmiş..

Propaganda sürüyor sürmesine ama, yanıp tutuştuğu sevdalısı ASKİ'ye kavuşmasını sağlayacak mı, derseniz o meçhul…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık