ÖMER ALPDOĞAN

Gençlik İl Müdürlüğü haber sıkıntısı çekiyor!


ÖMER ALPDOĞAN
26 Mayıs 2017 Cuma 05:18

Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürlüğü ve ona bağlı Yüreğir Gençlik Merkezi anlaşılan haber sıkıntısı çekiyor.. Aynı haberi dönüp dönüp servis ediyorlar..

Tabii, bir başka ihtimalde, Gençlik İl Müdürlüğü'nün Basın bürosu ile Yüreğir gençlik merkezi arasında iletişim kopukluğu var.. Haberleri incelerken, zaman zaman daha önce servis edildiğinden kuşkulandığım haberler olmuştu.. ama ilk kez, bu kadar aleni, bir haberin ayrı tarihlerdi iki kez servis edildiğine tanık oldum..

Abdülkadir Ataşbak gibi, cevval, çamlışkan bir müdürün başında bulunduğu bir kurumda bu tür bayat haber servislerinin, ayın haberin değişik tarihlerde başka başka isimlerle servis edilmesi doğrusu beni hayal kırıklığına uğrattı.. 22 Maıyıs Pazartesi günü saat 12.30'da, Alper Çabuk adlı bir kişiden maille haber servisi yapıldı..

Altında "Alper Çabuk Yüreğir Gençlik Merkezi Adana" yazan haber, "Genç Palyaço üyeleri ve Gönüllü Gençler Sınav Seti Topladı" balşığını taşıyordu. İçeriği, Yüreğir Gençlik merkezi Genç Palyaço Kulübü üyelerinin ve gönüllü gençlerin KPSS sınavına giren öğrencilerden sınav setlerini toplamalarıyla ilgiliydi.. Tam 4 gün sonra, dün saat 08.21'de bu "Gençlik Spor" adresinden bir haber servisi edildi..

Haber yazısıyla, fotoğraflarıyla birebir aynıydı.. Resimlerden göreceğiniz gibi, sıralama, yazı birebir aynıydı.. tek fark, haberin altında bu kez, "Alper Çabuk Yüreğir Gençlik Merkezi Adana" yazısının olmamasıydı…

Her gün iki üç tane haber servisi yapan bir kurumun, 4 gün arayla aynı haberi servis yapması, bayat haber yayınlatma çabasına girmesi anlaşılır gibi değil.. Medyayı bayat haber yayınlatmaya zorlayarak, hem kendilerini, hem meslektaşlarımızı gülünç duruma düşürüyolar.. Abdülkadir Ataşbak müdürümüzün, bu trajikomik olaya el atacağını umuyorum.. ilgilerinin kulağını çekip, böyle bayat haber, aynı haberin değişik iki yerden gelmesi gibi durumları acilen önlemesi gerekiyor…

**

Meksika'dan tokat

Meksika, okyanus ötesinden öyle bir tokat attı ki, hem bizim, hem Ermenistan'ın yüzünde patladı.. Biliyorsunz, Ermeniler, Dağlık Karabağ'ı işgalleri sırasında Türk Yurdu Hocalı'da katliam yapmışlardı..

Çocuk çocuk, kadın, yaşlı demeden yüzlerce Türk'ü katletmişlerdi.. Katliamdan sonra Ermeniler, dünyada her zamanki masum rolü odynamaya soyundular.. Saki katliamı Türkler yapmış havasına girdiler..

Türkiye'de halk katlima büyük öfke duysa da, devlet olarak pek bir şey yapmadık.. Bir kaç, dostlar alışverişte görsün misali kınamalarla geçiştirdik..

Halen, Hocalı Soykırımını resmen tanıyan ülkeler arasında değiliz.. Hocalı Katliamını resmen taşınan, "Ermeniler katliam yaptı" diyen ülkelerin başında Aztek ve mayaların torunları Meksika geliyor.. Meksika'da Hocalı Katliamı ile ilgili anıt dikildi.. Meksika, Ermenistan'ın protestosunu da iade ettiler..

Devlet töreniyle Hocalı Soykırım Anıtlarını açtı.. 613 masum Azerbaycan Türküne sahip çıktı... Teşekkürler Meksika!...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık