SERAP BAŞKAN

HAKİKATEN ÇÖZÜMLENMESİ ZOR!


SERAP BAŞKAN
26 Şubat 2020 Çarşamba 05:23

Haftanın ilk günü yani 24 Şubat Pazartesi günü Saat 14.30 sularında çarşı merkezindeydim. Çarşı merkezi derken İnönü Caddesi yıkılan eski adıyla SSK binası ile Kuruköprü arasını kast ediyorum. Buradan karşıdan karşıya geçmeye çalışmak inanın deveye hendek atlatmaktan daha kolay.

Karşıya geçmek için yeşil ışığın yanmasını bekledim. Yanınca da normal olarak geçmek için hareket etmeye başladım. Daha yolu başında iken bir özel otomobil sürücüsü ardından şehiriçi toplu taşımacılık yapan dolmuş sürücüsü sanki kendilerine yeşil yanıyormuş gibi hareket ettiler.

Her ikisine de yaya yanan yeşil ışığı göstererek beklemeleri gerektiğini ikaz ettim. İnanın hiç mi hiç oralı bile olmadılar. Kendilerinden bir özür kusura bakma demelerini beklerken adeta ben suçlu oldum.

O an şunu anladım ki; şehir içi trafikte yaşanan keşmekeşlik ve yayaya saygı gösterilmesi sorununun çözümlenmesi zor. Hatta daha da ileriye gideyim imkansız. İnşallah çözümlenir de yanılan ben olurum.

Buradan şehir içi toplu taşımacılık yapan Odaların başkanlarına sormak istiyorum. Geçtiğimiz hafta içerisinde Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında otobüs kazalarının önlenmesi ile ilgili toplantı yapılmıştı. Sayın Valimiz sizlerden üyelerinize duyurulmak üzere şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlar da dahil olmak üzere tüm vatandaşlara nezaket kuralları çerçevesinde davranmaları gerektiği konusunda uyarılmalarını ve gerekirse eğitime tabi tutulmalarını, hatta gereksiz yere korna çalınmamasını istemişti.

Peki Sayın Oda başkanlarımız siz üyelerinizi bu konuda uyarma görevini yerine getirdiniz mİ! Eğer getirmediyseniz lütfen yerine getirin ve üyelerinizi eğitime tabi tutun.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık