ÖMER ALPDOĞAN

Helal olsun sizlere


ÖMER ALPDOĞAN
24 Nisan 2017 Pazartesi 08:56

Adana Demirspor taraftarı muhteşem bir taraf.. Türkiye'de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş taraftarlarından sonraki büyük taraftar grubu olarak tanımlanıyorlar..

Ama bana göre göre birinci sıradalar.. Yukarıda sayılan takımların taraftarlarını, takımları 3. lige, 2. lige, PTT 1. Liginde takımlarına ne kadar sahip çıkacaklarını görmedik.. Ama, Adana Demirspor taraftarlarının gördük.. 22 yıldır Süper ligden uzak olan Adana Demirspor, 1. Lig, 2. Lig ve 3. ligleri gördü… Bugün de PTT 1. ligi'nde mücadelesine devam ediyor.. Bu kadar uzun süreli düşüş yaşayan takımların bırakın deplasmanı, kendi evinde bile seyirci bulması neredeyse imkansız..

Dedim ya, diğer büyük takımları görmedik.. Adana Demirspor'un durumuna hep birlikte tanık olduk.. Adana Demirspor, düşüşe, başarısızlıklara rağmen, taraftarını arttıran tek takım olarak dünya spor tarihine geçecektir.. Mavi Şimşekler, taraftarının güncel başarıya aldırmadan her koşulda verdiği destekle, Süper Ligin bir çok takımını kıskandıracak seyirci topluluğu önünde maçlarını oynuyor..

Yenilgilere rağmen, taraftarı içeride dışarıda yalnız bırakmıyor takımını.. Tıpkı, cumartesi günü İzmir'de Göztepe maçında olduğu gibi.. Muhteşem desteğiyle stadları olağanüstü şovların merkezine dönüştürüyorlar.. Eskişehir deplasmanında olduğu gibi rakip taraftarlarının takdirlerini topluyorlar.. onlara, "Sahada da, tribünde de yenildk" sözlerini söyletiyorlar.. Liglerin son haftalarına girerken, bir hezonu daha hüsranla tamamlayacak olan Adana Demirspor taraftarına söylenecek tek bir söz var.. Helal olsun sizlere!…. ********************************** Hoş döndün Onur Adana Demirspor'un maçlarda yüreğini ortaya koyan futbolcusu Onur Akbay'ı, hakem katliamının yaşandığı Elazığspor maçındaki sakatlığı nedeniyle uzun süredir izleme şansımız olmuyordu.. Onur Akbay, nihayet Göztepe deplasmanında sahalara döndü.. Sakatlıktan yeni çıkmasına, maç eksiğine rağmen bence iyi futbol ortaya koydu.. Takımı için olağanüstü mücadelel etti.. Defensta Göztepe forvetiyle yaptığı mücadeleyi, bir defans oyuncusu olarak 89. dakikada attığı golle süslemesini bildi.. Yenilgiyle döndü ama olsun.. Sen döndün ya o bize yeter sevgili Onur Akbay… *********************** Fasulyemiz de Çin malı Son dönemlerde, ahali Çin malından çektiğini hiç bir şeyden çekmedi.. Çakma Çin malları her tarafımızı kuşattı.. Batının ve Japonun teknolojik ürünlerini görüntü olarak taklit eden Çin malları, kalitesiz ve sağlıksız yapıları ile dünyanın başına bela oldu.. Çin malı ayakkabılar bir kaç saatte parçalandı.. Çin malı giysiler kanserojen çıktı.. Çin malı çocuk oyunları aynı şekilde kanserojen madde belirlendi.. Dünya, Çin mallarına kısıtlama getirirken, bizde tersi oldu.. Her tarafımızın sağlığımızı tehdit eden çakma Çin mallarıyla dolu olması yetmezmiş gibi mutfağımıza, soframıza da girdi.. Gümrük vergilerini sıfırlayan devlet Çin'den fasulye ithalatına izin verdi.. Tanrı sonumuzu hayreyleye.. Tabii, Çin fasülyesinden toplu olarak kanser olup ölmezsek…

*

Apple'ın patronundan güzel jest

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ebedi önderimiz Mustafa Kamal Atatürk'ün, Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içimizdeki irlandalı, hollandalı, iranlı, arabistanlılar kutlamaktan kaçındılar ama Apple'ın patronu unutmadı…

Apple'nin patronu Tim Cook, Atamızın armağanı bayramı unutmadı ve dün attığı tweette fotoğraflı kutlama mesajı yayınladı.. Tim Cook, üstelik, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajını "Türkçe" attı. Güzel jestin sahibi Tim Cook tweet'inde, "Türkiye'de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı genç yeteneklerin çektiği müthiş fotoğraflarla kutluyoruz. #23Nisan" dedi.. Bizden de gönüller dolusu teşekkürler Tom Cook'a...

*

Meral Akşener pompalaması yeniden başladı

7 Haziran seçimleri sonrasında başlayan, 1 Kasım seçimlerinin ardından doruğa çıkan "Meral Akşener" pompalaması, 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında durmuştu.. MHP'yi ele geçirme planlarının odağındaki isim olarak Meral Akşener öne çıkarılmıştı.. Parti üyesi bile olmayan kişiler, MHP delegesi olarak lanse edilmeye çalışılmış, tarlada kurultay düzenlenmek istenmişti..

Meral Akşener'i pompalayanlar, bin küsür delegenin imzaladığı ve kurultayın toplanacağı yalanları yatsıya kalmadan sönmüştü ama, Akşenerli MHP planları kuranlar, arkalarına aldıkları MHP düşmanlığı tescilli sol medya desteğiyle bu gerçeklerin üstünü örtmeye çalışmışlardı.. Meral Akşener de Temmuz'da MHP Genel Başkanı ve Başbakanım" diye ortalara düşmüştü..

Darbe kalkışması sonrasında tabii bütün bunlar sona ermişti.. Referandumun sona ermesiyle, Meral Akşener'i gündeme getirme çabaları yeniden yoğunlaştı.. Özellikle, sosyal medyada aynı kişilerin değişik adlarla kurdukları "Meral Akşener" grupları, sosyal medya üzerinden Türk Milliyetçilerini ağlarına düşürmeye çalışıyorlar.. Başarılı olacaklarını düşünmüyorum..

Bence, öncelikli amaçları Türk Milliyetçilerinin kafasını karıştırmak.. Tabi, Merak Akşener pompalamasının yeniden başlamasında MHP yönetiminin, parti içindeki Meral Abacılarla ilgili olarak ağırdan almalarının da payı büyük.. bu konuyu burada kesip, yarın ele alalım.. MHP Genel Merkezi'nin hatalarını o yazıda sıralayalım...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık