Özcan Aladağ

HEP AYNI REZİLLİK YAŞAMAKTAN YORULDUK ARTIK!


Özcan Aladağ
3 Mayıs 2017 Çarşamba 06:56

Adana Demirspor’un içine düştüğü hali görünce inanın hiç garipsemiyorum artık…

Öyle bir alıştırdılar ki rezilliğe, her yıl gelen rezalet durum ile bir önceki yılı arar hale geldik! Adana Demirspor’un Aytaç Durak’ın belediye başkanlığı döneminde belediyenin elinde oyuncak olduğu günlerden bugüne kadar sürekli söylediğim bir söz var benim.

Bu takımın Süper Lige çıkmasını istemiyorlar! Aksini iddia eden var ise çıkıp izah edebilir. Bu takımın Süper Lige çıkmasını isteyenler bu takımın bu hale gelmesine nasıl seyirci kalırlar? Nasıl bir oluşum içine girerek her yıl başkaca yanlışlıklar ile rezillik yaşatırlar? Diyelim ki bir yıl, iki yıl, bilemediniz 5 yıl yanlış yapılır ve başarısızlık gelir. Son 10 yıldır, hatta 15 yıldır bu kadar yanlışlıklar manzumesi bir araya gelebilir mi? Bu yıl da Play-Off’tan azat olduk! Sevinsek mi? Üzülsek mi? Hoş, Play-Off’a gitsek ne oluyor?

Kapıdan dönüp geliyoruz. Adana Demirspor’un başkanlığını yapan tüm arkadaşların söyledikleri bir söz var. ‘Bizden daha iyi yapacak kişiler var ise buyursunlar gelsinler!’ ‘Şu kadar borcumuz var, ödeyecek olan var ise buyursun çıksın!’ Belediye destekli Demirspor’un da düştüğü durum yıllarca ortada!

Bu kent, bu takıma sahip çıkıyor aslında. Bu takıma sahip çıkmayan bu kentte para kazananlar, bu kentin varlıklı insanları. Azıcık bir umut belirdiğinde uçaklar dolusu kafile ile yollara düşüp fotoğraf karesinde yer almak isteyenlerin sahte yüzlerinin çok olduğu bir kentte Demirspor’un da başarısız olması aslında çok doğal! Paranın yatırılmaması nedeniyle takımın puanı siliniyor! Bundan daha acı ne olabilir. Ben her zaman söylüyorum, bir kez daha söylemekte yarar görüyorum.

Adana Demirspor’un Süper Lige çıkmasını adeta birileri istemiyor. İstemedikleri içinde durum ortada… 2 milyon nüfuslu şehirde bir takımın Süper Lige çıkması eğer istenmiş olsa bunu gerçekleştirmek 15 yıl gibi bir süreyi almaz! Bu takım yıllardır aynı rezaleti yaşamaz…

Demek ki hak ediyoruz! Yeni yönetim gelse ne olur takımın başına, gelmese ne olur? Önemli olan anlayış tarzı… Bu kafayla bu takımdan bir şey olacağı yok! Kendimizi yorduğumuza da değmez, üzüldüğümüze de… Rantiyecilerin Pazar paylarını yükseltiyoruz vesselam…

Maşallah, inşallah ile bu iş yürümüyor. Yürümediğini de gördük. Üzülmeye gerek yok… Avunmaya devam…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık