Mehmet Özler

İNSANLAR


Mehmet Özler
6 Mart 2017 Pazartesi 06:48

İnsan nedir..? İnsan, İki eli olan, iki ayak üzerinde dolaşan, sözle anlaşan, akıl ve düşünme yeteneği olan en gelişmiş canlı., İnsan sözle anlaşan bir canlı. Söz..

Bir düşünceyi eksiksiz olarak anlatan kelime dizisi, lakırtı, kelam, laf, kavil vs. Yani insan konuşur ,Bu konuşmayı atalarımız ne güzel anlatmış.. Ne demiş atalarımız, Söz var, iş bitirir; söz var, baş yitirir. (Atasözü) Evet, İnsanlar konuşuyor bu günde. Gündem hepinizin malumu Evet ve Hayır. Evet, diyende var. Hayır, diyende var. İstikrar için evet… Etkili irade için evet, vesayete son vermek için evet, Demokrasinin teminat altına alınması için evet. Yürütmenin tek elde olması, çift başlılık olmasın diye Evet. Türkiye’nin , bir daha darbelere maruz kalmaması için evet ..

Hani diyorlar ya, Göbeğini kaşıyan adam, Bidon kafalılar bu ve buna benzer laflarla insanların küçük görülmemesi için evet. Çobanla benim oyum aynı olur mu? Diyenlere cevap olsun diye evet. Milli ve yerli siyaset için evet. Bu ülkede en çok oy alan parti ve partilerin kapanmasına engel olmak için evet..diyenler var. Bizlere güçlü bir devlet olduğumuzu gösteren yöneticilerin arkasında durmak için evet diyeceğim vatandaş. Evet, vatandaş bu ve buna benzer olayları konuşuyor ve evet diyeceğim diyor. Ya Hayır diyenler.. Devlet yönetiminin tek kişide olmaması için hayır diyeceğim diyen var. Siz Bakkal yönetmiyorsunuz devlet yönetiyorsunuz.

Yönetimin tek kişiye bırakılmaması için hayır diyeceğim diyenler var. Yöneticiye sınırsız yetki verilmesine karşı olduğum için hayır diyeceğim diyen insanlar var. Yarın başka bir yönetici gelir, görevinin kötüye kullanırsa ne olur? İşte bunun için hayır diyeceğim diyenler var. Hani insanlar konuşuyor. Vatandaş konuşuyor. Çünkü dili var konuşacak. Beğeniriz veya beğenmeyiz. Beğendiğimizi alır, Beğenmediğimizi atarız çöpe.. Bazen de Hayır’da hayır’ın olmadığını görürüz.. Konuşan insan böyle düşünüyor… İsterseniz yazımızı şu şekilde sonlandıralım.. Büyük Âlim İmam-ı Şafi Hazretleri diyor ki, “Fitne zamanı düşman oklarını takip edin, o sizi hakka götürür”


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık