Durmuş Ali Başkan

JURCİC İYİ FUTBOL HİKAYELERİNİ BIRAKMALI


Durmuş Ali Başkan
4 Kasım 2016 Cuma 08:25

Spor Toto Süper Lig de son 4 haftayı puansız kapatan ve puan cetvelinin en alt sırasına yerleşen Adanaspor Pazar günü Rize’de Çaykur Rizespor ile çok önemli bir maça çıkacak. Bu müsabaka adeta Adanaspor’un var olma karşılaşması olacak.

Rize’den puansız dönülmesi halinde (aklıma bile getirmek istemiyorum)  Adanaspor’un durumu oldukça karanlık olacak.  Verilecek Milli maç arasının ardından turuncu-beyazlılar 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda son şampiyon Beşiktaş’la karşılaşacak. Beşiktaş karşısına kesinlikle moralli çıkılmalı, bu moralin yolu da Çaykur Rizespor karşısında alınacak puan ya da puanlardan geçiyor.

Zaten 4 hafta kaybetmişin bu maçları da kaybedersen takımdaki futbolcular da ister istemez ‘’yenileceğiz’’  algısı oluşur. Bunun sonunun ne olacağını da herkes biliyor. Bundan dolayı ne yapıp edip Rize’den puanla dönülmeli. Sanırım teknik kadro ve futbolcularda bu bilinçtedirler.

Jurcic’te artık ‘’ iyi futbol oynuyoruz’’  hikayelerini bırakmalı.  Puansız geçen 4 maçın öncesinde hocadan ‘’rakibi analiz ettik, puan alacağız’’ açıklamaları kaybedince de ‘’iyi oynadık. Gol atamadık, beceriksizdik’’  demeçleri geliyor. Taraftar da artık bu açıklamalardan bıkıp usandı.

Yeter artık bu yöndeki demeçler.  İyi futbol oynayana puan verilmediğini birileri hocaya anlatmalı. Takımın başına gelirken kadro yapısını biliyordun. Tüm spor kamuoyu golcü oyuncunun eksikliğini de sürekli dile getiriyordu.  Sen bunu gözlemleyemedin mi? Şimdi de çıkıp  ‘golcümüz yok’ diyorsun.  Adama da sorarlar ‘’Günaydın’’

Devre arasına kadar bu kadroyla gidecen. Bundan dolayı alabileceğin kadar puanları almalısın. Devre arasında da yönetimle oturup transfer yapılıp yapılmayacağına karar verirsiniz.  Gerçi  karara bile gerek yok kesinlikle takıma takviye şart. Mevcut kadroya golcünün yanı sıra en az   4-5 transfer yapılması gerektiğini herkes dile getiriyor.

Zaten takımın durumu ortada bunları şimdi konuşmak yerine devre arasına kadar kalan maçlardan alacığımız maksimum puanları almalı, transferlerde devre arasında konuşulmalı. Sözün özü, Jurcic hocam, artık takımı toparla puan ya da puanlar almaya başlayın.Aksi taktirde tehlike kapıda. Maazallah 12 yılda zor çıktığımız Spor Toto Süper Lig’den geldiğimiz gibi bir alt kümeye gideriz. Bunu ben dahil hiçbir Adanaspor taraftarı istemez. Ama gidişatta iyi değil, bizden söylemesi.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık