Şehmus Baysal

KENT GÜZELLİĞİ VE HÜSEYİN SÖZLÜ


Şehmus Baysal
27 Ocak 2017 Cuma 01:15

Her kim ki memlekete bir çivi çakacak kadar hizmet eder ise onu takdir etmek, kutlamak gerekiyor.

Bu hizmeti görevi gereğince yerine getirmek zorunda olanlar ile hiç zorunluluğu olmadığı halde yerine getirenler içinde teşekkür etmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Sahipsizlik çok kötü… Bir kenara itilmiş olmak, elinden tutulmamış olmak…

Bu anlamda Adana’nın sahipsiz olması da bir kentin tüm fertleriyle yalnız kalması anlamı taşıdığı için daha kötü bir durum olarak karşımızda duruyor.

Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çalışmalarını çok yakından takip ediyoruz. Elbette bu bizim görevimiz. Çünkü bu kentte gazetecilik yapıyoruz ve olup bitenlerden haberdar olmamız kadar doğal bir şey olmaz.

Gerek gazetemizin, gerekse de şahıs olarak bir gazeteci birey olarak bizim görüşümüzü dilimizin döndüğünce sütunlarımıza aktarıyoruz.

Hüseyin Sözlü Beye çağrıda bulunup ‘bu kenti simgeleyen figürleri şehrin giriş ve çıkışlarına, uygun yerlere yerleştirin. Her kentin kendisini simgeleyen figürleri var’ diye çok yazı kaleme aldık.
Şükürler olsun ki çağrımız bir şekilde genel kabul gördü. Sayın Hüseyin Sözlü, kentin belirli yerlerine Adana’yı simgeleyen bu figürleri anıt olarak ihdas etmeye başladı.

Karpuzlarımızı yerleştirmiş en güzel yerlere. İnşallah bu uygulamanın devamı gelir.

Bu kentin pamuk, kebap, bici bici, şalgam gibi her yerde ilk çağrışım yapan figürleri var. Bunları da yeri ve zamanı geldiğinde Sayın Sözlü’nün temsili olarak bir yerlerde insanların gözüne hitap edecek şekilde hayata geçirmesini bekliyoruz.

Doğru olan uygulamaya her zaman insanlar sahip çıkar. Tebrik eder, bu konuda kimlerin emekleri geçmiş ise, çorbada tuz misali ona da minnet duygusunu ifade eder.
Biz de Hüseyin Sözlü’ye bu çalışması adına teşekkür edelim.

Bu cümleden hareketle son günlerde Uğur Mumcu Meydanı’na meslektaşımız Uğur Mumcu’nun anıtının dikilmesi adına bir çağrı sesi yükselmeye başladı.

Son üç yıldır bu çağrıyı bizler de dâhil birçok kesim dile getirdi. Uğur Mumcu Meydanı’na Uğur Mumcu’nun anıtının dikilmesinin ‘Adana’ya yakışacak’ bir güzel çalışma olacağını düşünerek buradan Sayın Hüseyin Sözlü ve tüm meclis üyelerine bir çağrıda bulunmuş olalım.

Uğur Mumcu Alanı’na Mumcu’ya yakışır bir anıtın dikilmesi için meclisten bir karar çıkarılsın ve bu konuda TMMOB’da üzerine düşen görevi yapsın.

Açılacak yarışmada, dikilecek heykelde meslek örgütü olarak TMMOB’da katkı koysun.

Bu kentin daha güzel yarınlara kavuşması adına hizmet edenlere şimdiden teşekkürlerimizi iletmiş olalım.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık