Özcan Aladağ

KEŞKE SAĞLIK BAKANINA DERDİMİZİ ANLATABİLSEYDİK!


Özcan Aladağ
1 Eylül 2016 Perşembe 17:36

Önceki gün Sağlık Bakanı Recep Akdağ Adana’ya geldi.

Bakan Akdağ’ı devlet protokolü karşıladı, ağırladı ve yemekli toplantıda bir masa etrafında buluşup Adana’nın sağlık sorunlarını aktardılar Bakan Akdağ’a.

Keşke Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile biz basın mensupları bir araya gelerek Adana’da yaşanan sağlık sorunlarını aktarmak fırsatı bulabilseydik.

Biliyorum ki Adana’daki devlet erkânı genel sıkıntıları dile getirip sonrasında da her şeyi tozpembe olarak aktardılar Bakan Akdağ’a…

Adana’da yaşanan sağlık sıkıntılarını bu konuda haber yapan bizler kadar iyi sanırım Bakan Akdağ’a aktaracak kimseler de çıkmazdı…

Keşke Bakan Akdağ’a Adana’da yaşanan sağlık skandallarını aktarabilseydik.

Hastanede yatan hastayı taburcu etmeden karakola nasıl çekildiğini ve hastanın dövülmek istediğini bir şekilde bakana aktarmış olsaydık.

Hastanelerde para alarak hastasını çalıştığı kuruma yönlendirip sonrasında hakkında şikâyet dilekçesi verildiğinde o koskoca Prof. Dr olan hocaların nasıl korunup kollandığını, haklarındaki şikâyetlerin nasıl yok edildiğini bir anlatmış olsaydık Bakan Akdağ’a…

İhalelerin açılış şekilleri ve yöntemleri nedeniyle hastanelerde bazı malzemelerin nasıl eksik olduğunu ve bunun da hasta yakınlarına nasıl tedarik ettirildiğini bir anlatabilseydik Bakan Akdağ’a.

Hastaneler arasındaki restleşmelerden dem vurup olup bitenleri, gazetelerin sütunlarına yansıyanları bir şekilde gazetelerde haber oldukları üzere dile getirip ortaya koyabilseydik.

Hastane kantinlerinin nasıl peşkeş çekildiklerini birilerini zengin etme adına bugün Adana Sağlık İl Müdürlüğü’nü yöneten kişilerin o tarihte kantin ihalesini nasıl ihaleye çıktıklarını bir anlatma fırsatı bulabilseydik.

Adana’daki doktor ve sağlık personellerinin çektikleri sıkıntıları birer birer izah edebilseydik.

Belki diyeceklerdi ki bizlere, ‘siz gazeteciliğinizi yapın, işinize bakın’…

Ona da amenna…

Ama söyleyeceklerimizi haber yaparak değil bizzat fırsat bulmuş iken Sayın Bakana söyleme fırsatı bulabilseydik.
Olmadı…

Belki bir başka bahara…
Ancak Sayın Bakan Akdağ’ın bu konuda çok hassas ve iyi bir yönetici olduğunu bildiğimiz için Adana’daki sağlık sektöründeki yanlışlıkları yerinde görüp not aldığını düşünüyoruz ve diyoruz ki, ‘Adana’da sağlığı bir milletvekilinin tekeline verir iseniz yanlış yaparsınız’…

Son sözümüz bu olsa gerekir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık