ÖMER ALPDOĞAN

Kurtuluş coşkusunu paylaşamadılar


ÖMER ALPDOĞAN
24 Mart 2017 Cuma 09:45

Anlaşılan o ki, MHP ile AK Parti'yi 16 Nisan'da yapılacak referandum çalışması ve "EVET"den başka hiç bir şey biraraya getiremeyecek..

Durum öyle görünüyor.. Ankara'da iki parti arasında uyum olabilir ama, Anadolu'da iki parti arasında ilişkiler hala sıcak değil.. Bunun son örneği Feke'de yaşandı.. Biliyorsunuz, 22 Mart, Feke'nin düşman işgalinden kurtuluş günüydü.. Bu kutlu günde, MHP'li Feke Belediyesi, kurtuluş coşkusunu tam olarak yansıtan kutlama töreni düzenlemişti..

Feke Belediyesi, ayrıca, asfalt şantiyesinin hizmet açılış töreni düzenlemişti.. Biri kurtuluş törenine, diğeri açılış törenine katılmadı.. AK Partililer Kurtuluş töreninde yerlerini aldı.. MHP'li milletvekilleri ise asfalt şantiyesinin açılış törenine katıldı..

Referandumda işbirliği yapan, hatta ortak çalışma yapmaları gündeme gelen iki partinin milletvekilleri küçücük Feke'de biraraya gelemediler.. Veya gelmekten kaçındılar.. Bu durum, hem dikkatimi çekti, hem tuhafıma gitti.. Bir kurtuluş coşkusun birlikte yaşayamayan iki partinin milletvekilleri ortak referandum çalışması nasıl yapacaklar, doğrusu çok merak ettim!…

Hijyenden uzak gıda denetimi

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kentteki fırın ve unlu mamul üreten işyerlerindeki denetimi sıklaştırdı.. Tam da GDO'lu ekmek tartışmalarının yaşandığı ortamda gerçekleştirilen bu denetimlerde, zabıta fırın ve unlu mamüllerde işyerlerinin sağlık kuralları, hijyen, gramaj, etiken ve personel kıyafetleri yönünden denetime tabii tutmuş..

Büyükşehir Belediyesi'nin konuyla ilgili haber bülteninde, bu denetimlerin amacı, halkın temiz ve sağlıklı ekmek tüketmesi olarak açıklanmış.. Tam da ne güzel bir çalışma derken, fotoğraflardaki bir ayrıntı dikkatimi çekti.. Fırınlara giden zabıtalar, ekmekleri çıplak elle denetliyorlar!..

Ellerine aldıkları ekmekleri evirip çevirip kontrol ediyorlar, yine aynı şekilde terazilere koyun gramaj denetimi yapıyorlar.. Malum eller, insan vücudunun en hijyen olmayan bölgelerinin başında geliyor.. Yani çıplak elle yapılan denetimlerde veya kontrollerde, emeğe elimizden tüketenlerin sağlığını etkileyecek bakteri, virüs gibi mikroorganizmaların bulaşması kaçınılmaz..

Ey zabıta, madem hijyen kontrolü yapıyorsunuz, elinize ekmekleri almadan önce bir eldiven taksaydınız ya.. Şimdi sizin çıplak elle alıp kontrol ettiğiniz, tarttığınız o ekmekleri kimbilir kimler tüketti!.. Madem bu işi yapıyorsunuz, gerektiği gibi yapın!…

Av. Veli Küçük'ten örnek davranış

Adana Barosu'nun çiçeği burnunda Başkanı Av. Veli Küçük, diğer kurum ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine örnek olacak bir eylem yaptı.. Avukatlım mesleğinin duayenleri 55 yıllık avukat Lütfiye Köşker ile Anibal Akdamar'ı ziyaret edip, çiçek vermiş.. Hal ve hatırlarını sormuş.. Lütfiye Köşker, Huzurevi'nde kalıyormuş..

Yaşından dolayı sağlık sorunları da yaşadığı anlaşılıyor.. Veli Küçük'ün ziyaretinden ne kadar mutlu olduğu, aynı ölçüde duygulandığı fotoğraflara bile yansımış… Bu tür ziyaretler, hangi meslekte olursa olsun, o mesleğe yıllarını vermiş insanları çok mutlu eder..

Unutulmadığını görmek yaşama azmini artırır.. Bu nedenle, Veli küçük'ü örnek davranışdan dolayı kutluyorum.. Umarım, diğerlerine örnek olur...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık