ÖMER ALPDOĞAN

MHP İL BAŞKANLARINI UNUTMASIN


ÖMER ALPDOĞAN
18 Mayıs 2017 Perşembe 08:37

MHP Adana il Kongresi 21 Mayıs'ta yapılacak... Genel Merkez'in istediği, Muharrem Varlı'nın gerçekleştirmeye çalıştığı gibi tek adayla mı gidilecek yoksa birden fazla aday mı yarışacak bilmiyorum.. Benim MHP'lilere söylemek istediğim başka..

Aslında birbirine bağlı iki öneri.. 12 Eylül'ün ateş çemberinden, Mamak zindanlarından geçerek bugünlere gelen ülkücüler başta İstanbul'da olmak üzere "Ahde Vefa" adını taşıyan dernekler kuruyorlar.. Mamak zindanlarından bugünlere ulaşan Türk Milliyetçilerinin ocağı olarak MHP'nin de artık ahde vefa göstermesi zamanı geldi..

Adana İl Başkanlığı seçimi bunun için tam bir fırsat.. İl Başkanı Yusuf Baş, MHP'yi kongreye götüren il başkanı olarak, öncelikle, eski il başkanlarının tamamının fotoğraflarını MHP İl binasında bir duvara astırmalı… Örneğin başkanlık makamının bulunduğu 2 katın duvarları bunun için biçilmiş kaftan..

Hatta fotoğrafları asarken, yaşayan başkanların bizzat kendilerini, ebedi aleme göçmüş olanların yakınlarını davet edip törenle yapmalı.. Sonra, belki yapılmıştır bilmiyorum ama, tüm eski il başkanlarını bizzat arayarak il kongresine davet etmeli.. Kongre salonunda onlar için bir onur köşesi oluşturmalı.. 5 bini aşkın şehidin duasını üstünde taşıyan MHP, ahde vefa yolunda adım atarsa daha da büyüyecektir..

Geçmişine sahip çıkanın geleceği mutlaka daha aydınlık olacaktır.. Ahde vefanın meşalesini yakmak neden Adana'ya, MHP İl Başkanlığına ve Yusuf Baş'a kısmet olmasın… bu fırsatı kaçırmayalım…

*

Alidede Mahallesine dikkat

Alidede Mahallesi, Adanamızın en eski mahallelerinden biri… Bünyesinde, mahalleye adını veren Ali Dede'nin kabrini de bayındırıyor.. Bir "ziyaret" olarak, Adanalılar tarafındaın sık sık ziyaret edilen, dua edilen bir mekan.. işte bu mahallede, son dönemde olağanüstü bir hareketlilik var..

Yanlış anlaşılmasın, vatandaş yoğunluğu açısından değil bu olağanüstü hareketlilik.. İnşaat furyasından bahsediyorum.. Özellikle Ali Dede'nin kabrinin bulunduğu sokakta, inanılmaz bir inşaat işleri var.. Mahalleyi giderek ele geçiren tekstil atölyeleri, öncelikle tek ya da iki katlı binalarda başladıkları işlerini büyütürken, eski binalarını da yıkıyorlar.. Tek ya da iki katlı binanın yerine, çok katlı binalar dikiyorlar.. Binalar hem enine hem boyuna hormonlu olarak yükseliyorlar..

Mahalle halkına göre, bu binaların tamamı imar mevzuatına aykırı.. Mahalelenin imara aykırı dedikleri, hatta haklarında belediyelere şikayetlerde bulunduğu bildirilen binalar yükselirken, Ali Dede'nin makamına tecavüz etme olasılığının bulunduğu bile ifade ediliyor..

Çok katlı binalar yükselirken, aynı yerde kalan bir kaç tane tek ya da iki katlı binalarda, yerlerine hormonlu binaların yükselmesi için birer birer yıkılıyorlar…

Hormonlu bina furyasından mahalle sakinleri rahatsız.. Sadece beledileler değil, İMO ve Mimarlar Odası da, Alidede Mahallesindeki hormonlu yapılaşmayı çok dikkatli izlemeleri gerekiyor...

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık