ÖMER ALPDOĞAN

MHP, Sözlü'ye sahip çıktı


ÖMER ALPDOĞAN
1 Mart 2017 Çarşamba 10:36

Birileri, devamlı MHP'nin Başkan Hüseyin Sözlü'ye sahip çıkmadığını iddia eder durur. Bu iddia, mahkeme kararından sonra daha yüksek sesle dillendirilmeye başlandı..

Bu iddianın sahipleri, MHP'den yapılan açıklamaları görmezden gelerek kendilerini haklı göstermeye çalışıyorlar.. Ancak, MHP Adana İl Yönetimi, bu iddia sahiplerine şamar gibi bir cevap verdi.. İl Başkanı Yusuf Baş, il divan kurulu üyeleriyle birlikte Sözlü'yü makamında ziyaret etti.

Dosta düşmana, MHP, Sözlü'nün yanında mesajını verdi.. MHP ile Sözlü'yü düşman göstermek isteyenler yedikleri şamarın altından nasıl kalkacaklar bilemem!...

Danışmanlardan özel sektöre

hizmet Bazı belediyelerin basın danışmanları anlaşılan aktif gazetecilikten kopamıyor.. Belediyelerdeki görevlerinin yanında kimi gazetelerde köşe yazarlığı yapıyorlar..

Hatta, röportaj ve haber kovalayan muhabir olarak çalışıyorlar.. Yazılan köşeler yazılarına, imza atılan röportaj ve haberlere bakınca, belediyelerdeki işlerinden çok bu işlere vakit arıyorlar gibi gözüküyor.. Bu durum yasalara uygun mu bilmem ama etik olmadığı kesin.. Sen, halkın parasından maaşını al, hizmeti kişilere yap… Benim paramla yaptığın işten çok, şahısların kazancı için mesai yap.. Yok öyle yağma.. Bu arkadaşların acilen bir karar vermeleri gerekiyor: Ya danışmanlık görevini adam gibi yapıp, halkın parasından aldıkları maaşları hak edecekler.. Ya istifa edip gidip gazetecilik yapacaklar.

Köşe yazısı yazacaklar, röportaj yapacaklar.. Tabi bu danışmanlar kadar onlara göz yuman amirleri ve belediye başkanları da sorumlu bu aymazlıktan.. Daire başkanı veya müdür, emrinde çalışan bir kişinin gidip bir gazetede çalışmasına nasıl izin verir.. Belediye başkanı, kendisinin ve başında bulunduğu belediyenin haberlerini yapsın diye işe aldığı ve halkın kaynaklarından maaşını ödediği bir danışmanının bir gazetede aktif görev yapmasına nasıl izin verir..

Danışmanı aktif gazetecilik yapan belediye başkanının sorumlu daire başkanınından, müdüründen ve danışmanından hesap sorması gerekir.. Hatta topunu birden kapının önüne koyması lazım..

Eğer başkan ve bürokratlar bu tür olaya göz yumarak, görevlerini ihmal ediyorlarsa iş bu kez kentin valisine düşer.. Başkanlar ve bürokratlar görmezden geldiğine göre sayın Vali Demirtaş'tan kamu hizmetinde geçirmesi gereken süreleri özel sektöre ayıran danışmanlar ile onlara izin veren başkan ve bürokratlar hakında yasal işleme başlamasını bekliyoruz..

Bayram geldi de haberimiz mi yok!

Hani bir atasözü var, "bayram değil seyran değil, eniştem beni niye öptü" diye.. Dr. Cüneyt Karaarslan'ın son günlerdeki çıkışını görünce bu söz aklıma geldi. 3 yıl önce, AK Parti'nin Çukurova Belediye Başkan Adayı olan Dr. Cüneyt Karaarslan, seçimlerin ardından kayıplara karışmıştı.. Ortalıkta görenle aşkolsundu.. 3 yıldır ortada görülmeyen Cüneyt Karaarslan'ın başına saksı mı düştü bilmem ama birden ortaya çıkma ihtiyacı hissetmiş olmalı..

Yanında kameralarla, o ev senin bu ev benim, o okul senin bu okul benim gezmeye başlamış.. Gezdiği yerleri, yaptığı yardımları görüntüleyip haber yaptırma derdine düşmüş.. Son olarak, bir okulun futbal takımına yaptığı bir kaç yüz liralık forma yardımını haber yaptırmış.. Ufukta seçimde görünmeyince, insan, Cüneyt Kararslan'ın son günlerdeki çabalarının nedenini anlamakta zorlanıyor.. Bayram değil, seyran da olmadığına göre, Cüneyt Karaarslan neden durduk yerde milleti öpmeye başladı? Yoksa, Nisan ayyında referandum yerine yerel seçim yapılacak da bizim mi haberimiz yok?

Söyle Allah aşkına Cüneyt Bey.. Durduk yerde bizi neden öptünüz?

Günaydın Yüreğir Belediyesi

Yüreğir Belediyesi önceki gün bir haber servis etti ki, günaydın dememek mümkün değil.. 23 Şubat'ta yapılan ve bir gün sonra medyada yer alan bir etkinliği tam dört gün sonra haber yaptı Yüreğir Belediyesi… Basın Danışmanlarının ya da basın bürosunun işi diyeceğim ama, belediyelerde başkandan habersiz, onun onayı olmadan haber servis etmenin mümkün olmadığı da malum.. Mahmut Çelikcn'dan böyle bir talimat gelmiş ki Basın Bürosunda basına bayat haberi servis etmiş.. Yoksa, gazetecilikten gelen basın danışmanları, 24 Şubat tarihli tüm gazetelerde yer alan bir haberi ısıtıp neden servis etsinler? Adamhasan noter mi olacak? Adana, değerli avukatlarını birer birer noter yapıyor.. Bir kaç yıl önce Duran Zararsız, avukatlığı bırakıp noterliğe geçiş yapmıştı.. Şanlıurfa taraflarında noterlik yapmaya başlamıştı..

Yakın zamanlarda, İsmail Arısoy avukatlıktan noterliğe geçmişti.. Bildiğim kadarıyla halen Karataş Noteri.. Son olarak, siyasetiin ve hukuk dünyasının tanınmış isimlerinden Av. Fikret Adamhasan ile Av. Ahmet Demir, noterlik belgesi aldı.. Anlaşılan yakın zamanda onları da, artık bir avukat olarak değil noter olarak göreceğiz.. Evet'i içine sindiremeyen istifa ediyor MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin referandumda evet oyu kullanacağını açıklamasını bazı ülkücüler içine sindiremedi.. Bunlar arasında MHP'de görev yapan yöneticiler de bulunuyor.. Evet demeyecek bazı yöneticileri MHP Genel Merkezi görevden alıyor..

Bazıları da kendileri istifa ediyor.. Tıpkı Ankara Nallıhan Teşkilatı yöneticilerinin yaptığı gibi… İlçe Başkanı Yener Samur ve yönetim kurulu görevlerinden istifa ederken, Başkan Yener Samur'un yaptığı açıklama oldukça manidar.. İstifasını şöyle açıklıyor Yener Başkan: "22.12.2014 Tarihinde çok değerli MHP Nallıhan delegelerinin oyları ile seçilmiş olduğumuz Nallıhan MHP İlçe Teşkilat görevimizden; 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumunda Nallıhanlı partililerimizin ve üyelerimizin, genel merkezimizin "EVET" kampanyasına tepkileri nedeniyle görev yapamaz hale geldiğimizden dolayı İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu olarak istifa ediyoruz."


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık