ÖMER ALPDOĞAN

Mucizenin adı Aladağ Demirspor


ÖMER ALPDOĞAN
30 Mayıs 2017 Salı 08:51

Bilmem farkında mısınız?.. Adana futbolunda bir mucize yaşanıyor. o Mucizenin adı: Aladağ Demirspor… 2015 yılında kurulan Mavi Lacivertli takım ikinci yılında şampiyonluğa ulaştı… ilk sezonunda şampiyonluğu ilk son anda kaptırmıştı.. Ama bu yıl öyle olmadı..

Ligin başlamasıyla farkını ortaya koydu ve sezon sonuna kadar liderliği bırakmadı.. Sonunda da zaferlerini Adana 2. Amtör Küme Şampiyonluğu ile taçlandırdı..

Yokluklar içinde şampiyon oldu Aladağ'ın Mavi Şimşekleri.. Geliri yoktu…

Stadı yoktu.. Bütün maçları bir anlamda deplasman gibiydi.. Nihayetinde, Pazar günü Kazım Başer Stadı'nda Yüreğirspor maçıyla şampiyonluk kupasına kavuştu.. Bu mutlu gününde, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, ALDER, AYTÜDER gibi dernekler, bürokratlar ve taraftarlar Mavi Lacivertli futbolcuları yalnız bırakmadı.. Şampiyonluk coşkusuna ortak oldular..

İki yılda bütün yokluklara karşın şampiyonluğa ulaşan Aladağ Demirspor'u kutluyor, başarılarının önce 1. Amatör Küme, ardından Süper Amatör ve BAL'da sürmesini diliyorum.. 3 yıl sonra profesyonel liglerde görmek dileğiyle.. Başarılarınız daim olsun Aladağ'ın Mavi Şimşeği…. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'ten bir ricam var.. Şampiyon Mavi Şimşekleri kısa sürede tesislere, stada kavuşturun...

**

Adana Turancılar Derneği kuruldu

Adanalı Türkçüler nihayet örgütlendi.. Türkçüler artık Adana'da bir ocakları var... Adana Turancılar Derneği 26 Mayıs 2017 tarihi itibariyle resmen kurularak faaliyelerine başladı.. 1-33-128 kütük numaralı Adana Turancılar Derneği, 26.05.2017 tarih ve saat 16.01 itibariyle kuruluş kaydını gercekleştirdi..

Adana Turancılar Derneği, misyonunu, "Türkçülük ilkesi doğrultusunda, Türk milletinin her yönden diğer milletlerden üstün ve ileri olması düşüncesini Türk Töresince hayata geçirerek, Türklere milli benlik bilincini aşılamak ve Türkler arasındaki bağın daha da kuvvetlenip güçlenmesini sağlamak" olarak belirledi. Bugüne kadar sosyal medya üzerinden sürdürecekleri etkinlikleri artık kendi lokallerinde gerçek hayatta da yapacaklar… Derneğin ilk etkinliği ise, büyük Türkçü Ziya Gökalp ile ilgili oldu.. Adana Turancılar Derneği, kuruluşundan sadece bir gün sonra, yani 27 Mayıs Cumartesi günü "Türkçülüğün Esasları" konulu söyleşiyi gerçekleştirdi… Adana Turancılar Derneği kurucularına, yöneticilerine, üyelerine ve sempatizanlarına Türk soyuna hizmet etmek ve Türk Birliği uğruna çalışmak için çıktıkları mücadelede başarılar diliyorum… Yolununuz açık olsun!…

*

Menderes katliamı gizlemişti

MHP tarzı milliyetçilik yapan bazı dostlarımızdan zaman zaman, Adnan Menderes ve Demokrat Parti iktidarı ile ilgili hayranlık belirten sözcükler duyuyoruz.. Hızlarını alamayıp, neredeyse en büyük Türk Milliyetçilerinden biri olarak da ilan edecekler merhum başbakanı… Elbette, idamını haksız ve insanlık dışı buluyorum..

Ancak, uğradığı hayatına mal olan haksızlık, Menderes'i Türk Milliyetçileri açısından özel ve ayrıcalıklı bir kişi yapmıyor... O, Türk Milliyetçiliği ile ilgisi olmayan, gerektiğinde liberal, gerektiğinde islamcı karakterde bir siyasetçiydi.. Uygulamaları da hep bu özellikleri doğrultusunda olmuştu.. Türk Milliyetçiliğinin hassas olduğu konularda herhangi bir hassasiyeti asla olmamıştı.. Alın, size belgeli bir örnek..

Menderes'in başbakanlığının son dönemlerindede, Kerkük Türkleri katliama uğruyorlar.. Tıpkı, son 6-7 yıldır olduğu gibi.. Irak rejimi, Barzani (Şimdikinin babası) ve Kürtlerle işbirliği içinde Kerkük'te Türkmenleri katletmişlerdi.. Soykırım tarihe "Kerkük Katliamı" olarak geçmişti..

Türkmen toplumunun değerli bir lideri olan emekli Albay Ata Hayrullah ile kardeşi Tabip Yarbay İhsan Hayrullah, değerli Türkmen şahsiyetleri Kasım Neftçi, Selahattin ve Mehmet Avcı kardeşler, Cahit Fahrettin, Abdullah Bayatlı, Kemal Abdulsamet, Seyit Gani Nakip, Abdulhalik İsmail, Şakir Zeynel, Hasip Ali, Cuma Kamber, Kâzım Bektaş ve daha niceleri şehit düşmüşlerdi…

Ata Hayrullah'a yapılanlar insanlık ötesi bir şeydi… Onu kışlanın önünde bulunan bir ağaca bağladıktan sonra diri diri etlerini keserek “TURANÇILARIN TÜRKÇÜLERİN LİDERİ ATA HAYRULLAH’IN ETİNİN KİLOSU 10 FULUS (kuruş) ALAN VARMI?..” diyerek bağırırken, etlerini etrafta olan hayvanların önüne atmışlardı.. İnsanlık tarihinde benzeri görülmemiş bu kanlı olayların duyulması, bütün Irak’ta büyük yankı uyandırdı ve şok etkisi yarattı. Irak’ın dışında duyulan bu soykırımı haberi, dış basında ve radyolarda geniş biçimde yer almıştı…

Şam, Kahire, Beyrut ve Londra’da da duyulan Kerkük Katliamı’nın haberlerine Türk basını da geniş yer vermişti.. Tabii, Kerkük'teki katliam için ayağa kalkanlar dönemin Türkçüleri, katliamı halka duyuranlar Türkçü yayın organları olmuştu..

Türkçüler, Kerkük'te Rejimin Kürtlerle birlikte Türklere uyguladığı katliamı halka duyurmaya çalışırken, bugün bazı Türk Milliyetçilerinin övdüğü Adnan Menderes ne yapmıştı dersiniz.. Kerkük'te yaşanan katliamla ilgili resim, film, her türlü dökümanın Türkiye'ye sokulmasını ve dağıtılmasını yasaklamıştı.. Yani, Kerkük'te Türklerin uğradığı katliamın Türkiye'de duyulmaması için yayın yasağı getirmişti… İşte size, yasağın Resmi Gazete'de yayınlanan belgesi.. Adnan Menderes'in Türk Milliyetçiliği'ne hizmetlerini anlatırken lazım olur...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık