Mehmet Özler

NE DERLER SAYILI GÜNLER


Mehmet Özler
10 Nisan 2017 Pazartesi 08:49

Az kaldı. Sayılı günler yaklaşıyor… Tabir caizse gün sayılıyor… Referandum günleri hızla yaklaşıyor… Toplumun nabzını tutmaya çalışıyoruz.. Ama bazen ser alıp sır alamıyoruz..

Ama genelde Evet Hayır gerilimi ciddi manada yok.. Hayırcılar genellikle tek adamı işliyorlar ve diyorlar ki, Tayyip Erdoğan Tek adam olacak. Siyasi partisi olacak bu ve buna benzer gerekçeler.. Yanıtta geliyor, Hem Mustafa Kemal Atatürk, Hem de ismet İnönü de partili idiler, Onlarda Mesala Kemal Atatürk tek adam mıydı? Evet için de çok şey söyleniyor ve gerekçeler anlatılıyor..

Yaşı 90’ lara yaklaşmış İshak Amcayı dinleyelim dedik. Amca Evet, Hayır konuşuluyor bu günlerde sen ne dersin dediğimde cevap hemen başlıyor Maşallah İshak amcada. Ben çok şey söyleyebilirimde istersen en son şeyden başlayayım diyor ve ekliyor, ben Andırındanım buraya dişimi yaptırmaya geldim. Dişçi Doktor beyin Hayırcı olduğunu biliyorum.

Bende dişimi iyi yapsın diye Hayırcı gibi davrandım ama yinede Doktor beyle konuşuyorum mesela diyorum ki, Sayın Doktorum bizimkiler niye başarılı olamıyor vatandaşın gönlüne giremiyor bu hizmetleri niye daha önceleri yapmadılar yapamadılar diye konuştuk.

Doktor Cevapladı en sonunda o zaman fakirdik ekonomimiz iyi değildi gibi gerekçeleri anlattı. Ve tabi ben dişimin hatırına tabir caizse kuzu kuzu dinledim hani bir tabir var. Ayıya köprüyü geçinceye kadar dayı diyecen hesabı. Ve ishak amca tarihi bir cevap veriyor bana. Hani birileri bu seçmen için Cahil kafaları çalışmaz bu ve buna benzer laflarla küçük görüyorlar ya…

Diyor ki. Doktora diyemedim ama hadi ekonomi kötü idi para yoktu hizmet yapılamıyordu bu ve buna benzer gerekçeler ortaya atılabilir ve haklıda olsa kısmen kabul edilebilir.. Ama şu kabul edilmez, bir zamanlar Kur’an öğrenmek bu topraklarda yasaktı, Millet evladı gizli gizli Kur’an öğreniyordu. Peki, Kur’anı Kerimi öğrenmekte mi Ekonomiye bağlı idi diyor. Ve benim cevabım oyumun Evet olması için bu bile yeter.Biz neler gördük neler diyor İshak Amcamız.. Ve Evet içinde Ekrem Erdem Arkadaşım bakın ne diyor..

ONALTI NİSANDA TABİİKİ EVET

Bütün Dünya duysun Türkün Sesini, On altı Nisan’da tabi ki evet. Vereceğiz Keferenin dersini, On altı Nisanda tabi ki evet.

Dava İslam davasıdır sorulmaz, Bu davaya gönül veren yorulmaz, PKK’yla aynı safta durulmaz, On altı Nisanda tabi ki evet. Ülkücü kardeşim bu sözüm sana, Ortada oyun var sen anlasana, Sahip çık Ülkene ve de Yasana, On altı Nisanda tabi ki evet. Düşman istediği tuzağı kursun, Haçlı Avrupa’da kudursun dursun, Her kardeşim EVET Mührünü vursun, On altı Nisanda tabi ki evet. İster yasak eyle istersen bırak, Ne yaparsa yapsın sandık son durak, Şu on beş milyonluk Hollanda’ya bak, On altı Nisanda tabi ki evet. Kardeşiz biz lâfı güzaf gerisi, Devam eder galibiyet serisi, Türkü, Kürdü, Alevisi, sünnisi, On altı Nisanda tabi ki evet


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık