Şehmus Baysal

OKULLARA KAR YAĞIYOR


Şehmus Baysal
16 Ocak 2017 Pazartesi 07:36

Geçtiğimiz hafta ülkemizin büyük bir bölümü beyaz esaret yaşadı. Belediyeler yolları açmak ve mahsur kalanları kurtarmak için büyük çaba harcadılar. Kar esareti bitti ama  Adana’daki okullara yağmaya devam ediyor.  Okullara nasıl kar yağıyor kısaca anlatalım.

Sanırım okul bahçesine kar getirme olayını ilk önce 4 Ocak tarihinde Mersin’in Erdemli ilçesi Belediye Başkanı  Mükerrem Tollu başlattı.  Tollu, kara hasret kalan sahil kesimindeki okullara kamyonlarla kar getirterek, okul bahçelerine döktürdü ve öğrencilere büyük sevinç yaşattı.

 Tollu’nun bu uygulaması yazılı ve görsel basında ilgi görmesinin yanında kamuoyunda da dikkat çekince ülke genelinde bir çok belediye başkanı birden bire kar getirme yarışına girdi.

Ülke genelindeki bu durum elbette Adana’daki belediye başkanlarımıza da yansıdı.  Adana’nın yüksek kesimlerine yağan karın ardından hafta sonları imkanı olan aileler çocuklarını buralara götürerek eğlendirdiler.  İmkanı olamayan çocuklar ise giden arkadaşlarının anlattıkları kar gezintilerini özlemle dinlediler.

İmkanı olmayan çocuklar için Adana’daki bir çok belediye harekete geçti. Sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket etmeye başlayan belediye başkanlarımız, ’Siz kara gidemiyorsanız, biz ayağınıza getiririz’’  diyerek, Toros Dağları’nın eteklerindeki karları kamyonlarla okulların bahçelerine getirterek eğlenmelerini sağladılar. Okullarının bahçesinde kar gören öğrenciler, birbirleriyle kar topu oynadılar. Kar görmenin keyfini çıkardılar. Çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.

Bazı belediye başkanlarımız hafta sonu da boş durmadı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘’Kar ve Sucuk Şenliği’’, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar da ‘’Kar festivali’’  düzenlediler.

Buradan, okullara kar yağdırarak öğrencileri  sevindiren  tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık