Durmuş Ali Başkan

Olmadı bay Riekerink


Durmuş Ali Başkan
31 Ekim 2016 Pazartesi 10:33

29 Ekim Cumartesi günü 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda Spor Toto Süper Lig de 12 yıl aradan sonra Adanaspor 3 büyüklerden Galatasaray ile karşılaştı. Maçın oynandığı gün aynı zamanda Cumuhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümüydü. Adanaspor taraftarı İstiklal Marşı okunurken ‘’Yaşasın Cumhuriyet’’ yazılı bir pankart açtı. O an tüylerimiz diken diken oldu. Statta hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı’nı saygılı davranmayan biri vardı o da Galatasaray’ın Hollandalı Teknik Direktörü bay Jan Olde Riekerink.

İstiklal Marşı okunma hazırlıkları yapıldığı an Kuzey kale arkasındaki Galatasaray taraftarının çağrısı üzerine bay Riekerink bu yöne giderken Milli Marşımız çalınmaya başlandı. Bay Riekerink İstiklal Marşı’nın okunmasına aldırış etmeden tribünlerin yanına giderek üçlü çektirdi. Ne acıdır ki Galatasaray taraftarı da bu üçlüye İstiklal Marşımız okunurken karşılık verdi. Bay Riekerink üçlüyü çektirmesinin ardından sahaya dönerek saygı duruşunda bulundu. Ama yapacağını yapmıştı. Yazık hem de çok yazık. Bay Riekerink yanılmıyorsam 3 sezondur Galatasaray’da görev yapıyor. Geçen sezondan beri de takımının başında. Türkiye’de maçlardan önce İstiklal Marşı’nın okunduğunu bilmemesi imkansız. Niçin böyle davrandı, anlamış değilim.

Hadi bay Riekerink bunu yaptı ya Galatasaray taraftarına ne demek lazım. Arkadaşlar maçın oynandığı gün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümüydü. Cumhuriyetin önemini buradan sizlere anlatacak değilim. Keşke bay Riekerink’in üçlüsüne karşılık vermeseydiniz. Size de bu yakışırdı, ancak siz üçlüye karşılık verdiniz. Ardından İstiklal Marşımızı okumaya devam ettiniz ama yapacağınızı yaptınız. Galatasaray taraftarına yakıştıramadım, bu davranışı.

Maçı  anlatmaya gerek yok, karşılaşmanın favorisi zaten Galatasaray’dı, favori takım kazandı. Ama nasıl kazandı, yüreği ağzına geldi. Tabiri caizse kazanırken dokuz doğurdu. Yani Adanaspor haddini bilerek oynadı kolay teslim olmadı, yakaladığı birkaç pozisyonu değerlendirebilseydi puan ya da puanlarda alabilirdi. Artık önündeki maçlara bakmalı. Ama şampiyonluğun iddialı takımlarından olan Galatasaray çok kötü futbol oynuyor. Bu kötü futbolla nereye kadar giderler hep beraber göreceğiz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık