Mehmet Özler

ÖNEMLİ OLAN, HEM YAŞARKEN HEMDE ÖLÜNCE


Mehmet Özler
15 Mayıs 2017 Pazartesi 08:48

Doğum ve Ölüm..

Ölüm, İnsanın ruhu, bedenle geçirdiği dünya hayatı süresince her yıl eski bedenini terk ediyor, yeni bir bedene giriyor. Bu öyle bir sanat ki,hikmet ,şefkat ve rahmet içinde oluyor.. Bunun belki biz farkına varamıyoruz.. Yemek yiyoruz, su içiyoruz, yoruluyoruz, terliyoruz…

Bunlar bir hikmet değil m? Vücudumuz yenilenerek tamir edilmiyor mu? Başlıkta doğum dedik ya.! Doğumdan önce İnsan nerede? Anne Karnında değil mi? Peki anne karnı dünyamı? Evet orada çocuk için bir dünya.Orada yemesi içmesi karşılanıyor..Hatta tuvalet ihtiyacı bile..

Peki, anne karnında onun için bir dünya olan çocuk, bizim yaşadığımız dünyaya geliyor ve burada da yaşıyor… Anne karnında yaşayan bebek,oradan ayrılıp bu dünyada da yaşıyor.. Hani ahret diye bir yerden bahsediyoruz ya. İşte öyle bir dünya dünya daha var..

Doğumla bu dünyaya gelen insan , Ölüm denen olayla öbür dünyaya geçiyor.. Bunu da Cenabı Mevla Kuran Ayeti ile bize “Her Nefis ölümü tadacaktır” diyerek bize bildiriyor.. İşte bu dünyadan öbür dünyaya bir hocaların Hocası a gitti.. Adı Tamer soy ismi ise Üstünel…

Hani nasıl bilirsiniz diye sorarlar ya… Hakikaten iyi bilirdim.. Oğlum Ahmet’in Reşatbey İmam-Hatip Lisesinde okuduğu yıllarda Okul Aile Başkanlığı yönetiminde bulunmuştum. O zaman tanıdım yani yıllar önce idi. Güler yüzlü, çalışkan, samimi, sevecen, öğrencilerine değer veren onları dinleyen biri olarak tanımıştım. İyi ki, tanımışım, b.en onu sevmiştim.

Oda bizi ve öğrencilerini sevmişti. Oğlum İmam-hatip lisesini bazı sebeplerden dolayı bırakıp başka bir okula geçmişti. Ama, Tamer hocanın Ölüm haberini ben aldığımda üzülmüştüm,aynı olayla oğlum Ahmet’e ölüm haberini alınca üzüldü..İşte bu sevgiden doğan bir olay değil mi?

Bakınız Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Ömer Korkut Facebook hesabında Tamer Hoca içi ne diyor… Bugün (12 Mayıs 2017) Tamer Hocamızı uğurladık. “Tamer Üstünel, lisede tarih öğretmenimdi. Öğretmenliğe başladığı ilk yıllarda dersimize girmişti, üzerimizde emeği çoktur. Bir öğretmenden çok arkadaş gibiydi. Son yıllarda oğlumun lise öğretmeni oldu.

Oğlumun da okulda en sevdiği öğretmenlerin başında geliyordu. Bu sabah ansızın aramızdan ayrıldığını öğrendik. Sarsıldık, ölümün ansızın kapıyı çaldığını bir kez daha hatırladık. İyi adamdı, iyi bilirdik. Rabbim rahmet eylesin, mekânın cennet olsun Tamer Hocam.”

Bir başka yorumda ise Bekir Fevzi Yıldırım Şunu Yazıyordu, “Kurttepe Anadolu İmam Hatip Lisesi’nın nezih idarecilerinden özel ve güzel insan Tamer Üstünel hocanın sabah namazı abdestini alırken hakkın rahmetine kavuştuğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Cenazesi cuma namazı sonrası kabasakal mezarlığında defnedilecek. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına ve camiamıza sabri cemil niyaz ederim.

Devamında ise, 30 seneye yakın beraber öğrencilere hizmet eden özel ve güzel insan Tamer Üstünel hocanın cenazesini okul müdürü Recep Yürür kıldırdı. Cenaze namazında kız ve erkek öğrencilerin öğretmen ve idarecilerine vefası anlamlı idi. Biz onu yaşarken iyi bildik, ölürken de,, Bir Sabah Namazı Vakti Abdest alırken Bu dünyadan öbür dünyaya göç eden yiğit adam.. Mekânın Cennet olsun.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık