ÖMER ALPDOĞAN

Özdağ, Adana'da HAYIR'ı anlattı


ÖMER ALPDOĞAN
7 Mart 2017 Salı 09:33

MHP İl başkanlığının "EVET"i anlattıkları toplantının ardından, MHP'nin muhalif kanadı da HAYIR için sahaya indi… MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ile birlikte "neden hayır dediklerini" anlatacakları bir konferans için Adana'ya gelen MHP Genel Başkan Adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, bazı sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaretten sonra Atatürk Bulvarında, Dörtyol bölgesinde esnaf ve işyerlerini tek tek gezdi…

Hem dertlerini dinledi, hem de referandumda neden hayır denmesi gerektiğini açıkladı.. Ümit Özdağ'ın ziyaretleri esnafdan büyük ilgi gördü.. Dükkanlarının kapısından içeri bir genel başkan adayının girmesine alışık olmayan Adanalı esnaflar, kısa bir şaşkınlıktan sonra Özdağ'ı ağırlamak için ellerinden gelen çabayı gösterdiler.. Özdağ'ın esnaf ziyareti gösterdi ki, Adana referandumda hayırcı..

Bu arada, Özdağ'ın, referandumda evet diyeceklerle ilgili sorularda verdiği birleştirici uslup da esnafın ve vatandaşların takdirini kazandı.. İşte özlenen siyasetçi dedirtti. Özdağ, "evet diyeni de hayır diyeni de kucaklıyoruz" şeklindeki sözleri ile referandumda evet diyeceğini söyleyen vatandaşların da gönlünü kazandı.. Aynı zamanda, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı da olan Ümit Özdağ'ın, Adana caddelerindeki gezisine 25. Dönem MHP Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna, 21. Dönem MHP Osmaniye Milletvekili Birol Büyüköztürk, "Yörük Ali Paşa" olarak tanınan MHP Adana Milletvekili Adayı Ali Aydın, MHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi Cumali Bülent Gürışık, Mehmetçik TV Yönetim kurulu Başkanı Vedat Yenerer ile kalabalık bir Türk Milliyetçisi grup katıldı…

Arı ölümleri ortak sorun

Çukurova'da yaşanan toplu arı ölümleri muhalefet partilerinin ortak konusu oldu.. Biliyorsunuz, arı, dünyadaki bütün iklim koşullarına uyum sağlayan bir canlı..

Arıların yok olması dünyanın sonunu geldiğinin işareti olarak kabul ediliyor.. Bilim insanları, arıların yok olmasının dünyada yaşamın sona ermesi anlamına geldiğini özellikle vurguluyor.. Onun için, dünyanın neresinde olursa olsun, meydana gelen arı ölümlerine duyarlılık gösteriyorlar.. Bilim insanlarının bu duyarlılığı siyasetçilerimize de yansıdı.. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ile CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer konuyu TBMM'ne taşıdılar.. Tümer, meclis araştırması istedi.. Karakaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e soru önergesi verdi.. MHP'li Karakaya'nın soru önergesi, çok ciddi bir iddiayı da içeriyor..

Adana, Mersin ve Osmaniye'de meydana gelen toplu arı teleflerinde, bilinçsizce kullanılan ilaçların yanında bölgede kullanılan bir mısır tohumunun neden olduğu iddia ediliyor.. İlaçlardan sonra zehirli mısır tohumları da bölgede 500 bin kovandan 60 bininde bulunan arı kolonilerini yok etmiş… Mısır ekiminden sonra arı ölümleri yoğunlaşmış.. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu önemli iddiayı enine boyuna araştırmak zorunda.. Yoksa, yakın gelecekte Türkiye'nin bal ambarı konumundaki Adana'da arılar da balcılık da tarihe karışacak.. Çocuklarımız, torunlarımız arıları biyoloji kitaplarındaki resimlerinden tanıyacak.. Bence, soru önergesi ve meclis araştırması talebi toplumumuz için büyük bir gelişme.. Sorunlarda bir nokta buluştuğumuz nadirdir.. Arı ölümleri bölgemizde bu buluşmayı sağladı!

Gulle oynamak iyi de!…

Sarıçam Belediyesi'nin dün attığı basın bülteninde bir fotoğraf dikkatimi çekti.. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bir mahalle gezisinde bir evin bahçesinde rastladığı çocuklarla gulle oynadı.. Çocuklarla çocukluğunu yaşamış.. Aslında güzel bir görüntü.. Ama, henüz kırsal alan havasından kurtulamamış Sarıçam'da yapacak o kadar çok iş varken, çocuklarla gulle oynamaya vakit bulabilmesi de bir o kadar ilginç.. Gulle oynadığı yerin, yarı asfalt yarı toprak durumu mutlaka Uludağ'ın da dikkatini çekmiştir..

Sarıçam'a çok sık giden biri olarak, Sarıçam'ın ana caddeleri ve çocukların oyun oynayacakları yerlerin Uludağ'ın gulle oynadığı yerden farklı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.. Benim sürekli kullandığım sürekli güzergahım üzerinde çocukların gulle dahil oyun oynayacağı alanlar yok.. Çocuklar, tozun toprağın ya da çamurun içinde gulle oynuyorlar… Başkan Uludağ, çocukların rahatlıkla, tertemiz bir ortamda gulle oynayacakları, birdirbir oynayacakları, hatta maç yapacakları alanlar oluştursa, çocuklarla gulle oynamaktan daha hayırlı bir iş yapmış olacak..

AK Partililere yeni gelir kaynağı

AK Parti iktidarı, FETÖ yapılanmaları ve terör destekçisi kurumlar olarak çok sayıda işyerlerine el koydu..

El konulan şirketlerin yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredildi.. TMSF, siyasi iktidar tarafından kendisine verilen yönetim yetkisini atadığı kayyumlar vasıtasıyla yürütüyor.. Ancak, TMSF'nin atadığı kayyumlar her nedense hep AK Parti içinden isimler oluyor.. Kimi AK Partili yazar çizer.. Kimi AK Partili eski milletvekili.. Kimi AK Parti'nin mevcut yöneticileri.. Sanırsınız, bu memlekette, kayyumluk yapacak, el konulan şirketleri yönetecek kişiler AK Parti dışında hiç bir yerde mevcut değil..

TMSF'nin son olarak atadığı kayyum 23 ve 24. Dönem AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Zopçuk Gürkan oldu.. Gürkan, TMSF tarafından Adana'da el konulan tüm FETÖ şirketlerinin başına kayyum olarak atandı… TMSF'nin uygulamasına bakınca, kayyumluk müessesesinin seçim kaybetmiş AK Parti eski milletvekilleri ile AK Parti yöneticilerin yeni makam ve gelir kaynağı haline dönüşmüş halde.. Bir not: Kayyum, arapça kökenli bir sözcük.. Cami hademesi ve belli bir malın yönetilmesi veya belli bir işin yapılmasıc için görevlendirilen kimse olarak iki anlamı bulunmaktadır….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık