Özcan Aladağ

Para sizin gözünüzü doyursun emi!


Özcan Aladağ
15 Nisan 2016 Cuma 18:29

Son bir hafta içinde Türkiye Jokey Kulübü’nün düzenlemiş olduğu at yarışlarının yapıldığı Adana Hipodromu’ndaki İl Tarım Müdürlüğü personellerine görev yazılması konusunu gündeme getirip burada bir adaletin olmadığını ifade etmeye çalıştım.

15-20 yıldır birilerinin tekeli altında olan bu görevlendirmede adalet yok dedim.

Yine de söylüyorum, adalet yok ve buna sahip çıkanlarda bence bunun hesabını ahrette vermek durumunda kalacaklar. İşin garip yanı da bu adaletsizliği AHİRET inancı yüksek insanlar yapınca da bir başka gariplik ortaya çıkıyor.

Neyse, bu şimdilik bizim konumuz değil.

Listeyi Adana’da yapan kişinin Ankara’da kendi hemşerisi olan bakanlık üst düzey yetkilisinin olduğu ve bu listeyi de buna göre yaptığını biliyorum.

Nereden biliyorum?
Çünkü bu listeyi yapan, listenin üzerinde etkisi olan, yıllardır bu listede yer alan kişi bizzat bana söyledi bunları.

Bu kişinin kim olduğunu eğer bakanlık veya il müdürlüğü soracak olursa onlara yanıtım da aynen şu olur. ‘Siz daha iyi bilirsiniz’

Gelelim bu konuda gözünü para hırsı kaplamış olan arkadaşa.

Bu arkadaş, Adana eski Valisi Hüseyin Avni Coş döneminde günlerce yanıma gelip giden, benimle tanışmaktan onur duyduğunu belirten kişi.

Bu arkadaş, at yarışları listesi yüzünden her dönem İl Tarım Müdürü ile ters düşen ve kendisini kurtarmak adına da her yönü deneyen kişi.

Bu arkadaş, eşinin rahatsızlığı nedeniyle tayini konusunda kendisine kafayı takan ve şuan İstanbul İl Tarım Müdürü olan kişi ile ters düşerek ‘eşim çok kötü durumda. Şimdi ben bunları hak ediyor muyum?’ diyen kişi.

Daha fazla konuya gerek yok diyorum.

Aynı bu kişi şimdi ayakları yere basınca dün kendisinin elinden tutan kişilere karşı özellikle tavır alma yolunu seçti.

Bu da onun nasıl bir kişilik sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

Evet, bu arkadaş beni iyi tanır. Benimle iyi sohbetleri olmuştur. Benimle at yarışları listesinin nasıl yapıldığını bizzat kendisi söylemiştir.

Ankara’daki bakanlıkta görevli olan kendisinin hemşerisinin ismini kullandığı cümleleri de bizzat kendisi kurmuştur.

Abdest alıp, namaz kılan bu arkadaşın bugün ‘bu gazeteciyi birileri yönlendiriyor’ konumuna girmesini anlamış değilim.
Dün yanıma gelip gider iken söylediklerini o tarihte de kaleme aldık. Beni kimsenin yönlendiremeyeceğini de bilmesini isterim.
Tarım Bakanlığı yetkililerine de buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Bu ve buna benzer kişileri hemşeriniz diye neden koruyup kollama yolunu tercih edersiniz. Bu kişinin sizin adınızı kullandığınızdan haberiniz yok ise ‘işte oldu’ gereğini yapın.
Adana’da eğer at yarışlarındaki görevlendirmede TEKEL yok diyorsanız son 15 yıllık görevlendirme listesini önünüze koyun ve bakın.
Ne demek istediğimiz anlarsınız.

Kolay gelsin efendim….

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık