Edibe Gülnar

POKEMAN REZALETİNİ YAŞIYORUZ


Edibe Gülnar
15 Temmuz 2016 Cuma 17:42

Çağın en önemli sorunu değil ama önümüzdeki günlerde bu sorun tüm insanları tehdit altına alacak.

Pokeman rezaletinden bahsediyorum.

İnsanların kanlarına kadar giren bu virüsü nasıl bedenimize sokmuş iseler, bundan da tez elden kurtulmamız gerekiyor.

CIA’in çocukları izlemek ve yönlendirmek için kullandığı ortaya çıkan oyun sayesinde, çocuklar gerçek hayat, kendi inanç ve kültüründen koparılıyor.

Siyah derili insanları suçlu gösteren oyun sinsice hazırlanmış tuzaklarla dolu.

Oyunu yakından tanıyan uzmanlar aileleri uyarıyor: Pokemon Go evlatlarınızı sizden çalar.

İşte bunun içindir ki bu illetten uzak durmamız gerekiyor. Çocuklarımızı da bir şekilde uzak tutmamız elzem oldu artık.

CIA gibi ahlakî hiçbir değeri olmayan örgütler, bu oyun sayesinde ceplere sızıp çocuk ve gençleri kontrolü altına alıyor.

 Hipnoz ve iğfal edici yönü nedeniyle uzak durulması istenen oyunun gençleri esir etmesi ve ahlaki değerlerden uzaklaştırmasından endişe ediliyor.

Hem de hiç masraf yapmak bir yana milyarlarca dolar kazanarak batılı satanist güçler, bu oyun sayesinde hem kullanıcıların tüm bilgilerine ulaşıyor, hem de oyunu yükleyenleri istediği anda istediği yere yönlendirebiliyor.

Oyunun tehlikelerine dikkat çelen analizlerde birçok ülkedeki problemler ve tehlikeli kullanımlara misaller verilerek tehlikenin korkunç boyutlarına dikkat çekildi.

Bir internet bloğu sözcüsü “Bu oyun çocuklar arasında oldukça popüler ve bu nedenle onlara zarar vermek isteyen biri tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bu tip oyunları yaparken oyun şirketlerinin genç oyuncuları göz önüne almaları ve yaptıkları uygulamanın onları tehdit altında bırakmayacağından emin olmaları gerekir” şeklinde bir tespitte Pokeman GO, milyonlarca cep telefonu kullanıcısını “derinlemesine inceleyerek emperyal robot”a çevirecek şekilde tasarlanmış.

Oyunu indirenler farkında olmadan casusa dönüşerek bölgelerindeki bilinmeyen ev, iş yeri veya geçitlerin bilgilerini merkeze gönderiyor.

Bununla birlikte Gmail ile kayıt olanların bütün maillerini okunabiliyor. Zaten kullanıcılar Nintendo hesabına sahip değilse otomatikman Gmail ile kaydoluyor.

Siber güvenlik uzmanı Adam Reeve'e göre, oyunu Gmail hesapları ile oynayan kullanıcılar farkında olmadan uygulamanın Google hesaplarına da tam erişim sağlamasına da izin veriyor. 

Bu vesile ile aileleri uyarmış olalım ve evlatlarımızın bu rezalete kurban gitmemesi adına çağrımızı yenileyelim.
‘Hiçbir evlat kolay yetişmiyor. Bu vesile ile evlatlarımızı birilerinin kucağına atmadan gerekli önlemleri alalım’


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık