Şehmus Baysal

PUAN ALMAK KOLAY DEĞİL


Şehmus Baysal
30 Ocak 2017 Pazartesi 10:18

Adana futbolunda zor günlerden geçiyoruz. Süper Ligde mücadele eden Adanaspor ile TFF Liginde mücadele eden Adana Demirspor için zor günler bu günler…

Zorluğun asıl nedeni parasal aslında. Para ile oynanıyor futbol. İyi futbolcuyu kadronuza katarsanız başarılı oluyorsunuz. Değil ise işiniz zorlaşıyor.

Denizli deplasmanından dönen Adana Demirspor, bir puana seviniyor. İşin özünde Süper Lig iddianızın sürmesi için deplasmandan galibiyetle dönmeniz gerek. Alınan bir puana sevinmek bence çok aklıselim düşünülecek bir davranış değil.

Adana Demirspor’un transfer için şunun şurasında sayılı günler kaldı. Bugün imza attırılacağına kesin gözü ile bakılan bazı sporcuların katılımı ile Demirspor kendisini ne kadar revize edebilecek onu da önümüzdeki haftalarda ortaya koyacağı futbol ile izleyerek göreceğiz.

Yönetimin sezon sonunda ‘biz yokuz’ açıklamasının da takımdaki yansımalarını dikkate almak gerekiyor bu arada. Sezon sonunda Demirspor’un hedefine ne kadar varacağı veya uzaklaşacağı da yönetimin kalıp kalmayacağını belirleyen asıl etken olacak.

Ümit ediyoruz ki Demirspor’daki bu kötü günler biran önce son bulur ve takım seri galibiyetler ile özlediği yere gelir.

Adanaspor’a gelince,

Adanaspor’un son iki haftadır aldığı sonuç herkesi mutlu etti. Bir Adanalı olarak ve futbolsever olarak ortaya koyduğu futbol ve alınan sonuç itibariyle Kaplanın bizleri mutlu ettiğini söyleyebiliriz.
Bu mutluluğumuzun daim olmasını diliyoruz elbette.
Bugün zorlu bir maça çıkacak Adanaspor. Kasımpaşa ile kozlarını paylaşacak. Kasımpaşa iyi bir ekip. Nerede nasıl futbol oynayacağını iyi biliyor.

Adanaspor’un teknik ekibi de takıma kan verdi adeta. İyi futbol oynatıyor futbolcularına teknik ekip. Kasımpaşa maçının zorluğu Kaplanın istediği oyun düzenini rakibi karşısında sahaya yansıtıp yansıtamayacağına bağlı elbette.

Adanaspor’un özellikle karşılaşmaların ikinci yarısının ilk 20 dakikasından sonra oyundan düşmesine yönelik ortaya çıkan olumsuzluğa bir çözüm yolu bulması gerekiyor. Bu sorunu çözer ise Kaplan, ligde daha başarılı olur ve iyi neticeler alır.

Kasımpaşa karşısında iyi futbol ile güzel bir galibiyet alınması Adanalılar olarak bizlerin temennisidir. Bunu sağlayacak olan da teknik heyet ve futbolculardır. Adana seyircisini de bugün takımlarını yalnız bırakmamaları adına 5 Ocak Stadı’na davet etmiş olalım.

Bu kentin sporda başarılar alması demek, toplumun mutluluğu ve kentin çıtasının yükselmesi demektir. O halde bize düşen görevde takımları desteklememizdir. Biz de onu yapalım lütfen.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık