Özcan Aladağ

SAĞLIK İL MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMA BORCU VAR


Özcan Aladağ
2 Mart 2017 Perşembe 09:41

Dün bir hekim arkadaşımla sohbet ediyordum. Bana oldukça ilginç ve iddialı cümleler kullandı. Bu hekim arkadaşım da konusunda uzman olan bir hekim.

Suriyeliler'in Adana'ya gelip yerleşmelerinden sonra Türkiye'nin yıllar öncesi çok çektiği ve son 20 yıldır ülkeye dahi uğramayan, kökünden kazıdıkları bazı hastalıkların Suriyeliler ile birlikte geldiğini, aşı konusunda devletin harekete geçtiğini, Suriyeliler'in taşıdığı bu hastalıklarla mücadele konusunda kendilerinin ve devletin büyük efor sarf ettiğini söyledi. Yani Suriyeliler ‘bizim ülke olarak unuttuğumuz eski hastalıkları beraberinde getirmişler' Büyük tehlike aslında... Bir hekimin bu sözlerini de yabana atmamak lazım.

Bu hekim arkadaşımız Suriyeliler'in yoğunluklu yaşadığı yerlere gittiklerinde bir odada 10 kişinin yaşadığını ve sağlık koşullarının kötü olması nedeniyle bu hastalıkların daha da üreyerek çoğaldığını söyledi. Yerden göğe kadar haklı bu arkadaşımız. Şimdi diyorum, Adana'nın sağlığından sorumlu arkadaşlar çıkıp bir açıklama yapsalar.

Hangi hastalıkların son zamanlarda artış gösterdiğini, hangi aşı takvimlerinin yeniden ihdas edildiğini, Suriyeliler ile artış gösteren bu hastalıklardan korunmanın yollarının neler olduklarını bizlere izah etmesi, toplumu da bu anlamda uyarmaları gerekiyor.

Hal böyle olunca bizim de içimizi bir sıkıntı aldı! Eğer sağlıktan sorumlu olan bu arkadaşlar başka işlerden fırsat bulur iseler biraz da bu konuda kamuoyunu bilgilendirecek açıklamalar yapar iseler sevineceğiz. Yoksa iktidar partisinin peşine takılıp asli görevlerini ikinci plana atmış durumdalar. İnşallah kötü günler bizi gelip bulmaz...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık