Edibe Gülnar

Şamil Tayyar ve isyanı


Edibe Gülnar
1 Mayıs 2017 Pazartesi 09:49

Ak Parti’nin Gaziantep Milletvekili Şamir Tayyar, Ak Parti’ye ve onun politikalarına isyan bayrağı açmış.

Şamil Bey bakınız isyan bayrağını açar iken neler söyledi. ‘FETÖ hala işbaşında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, Ak Parti eliyle Ak Partinin altı oyuluyor, yazıklar olsun.

Pes ettim, artık yokum’ Sizin anlayacağınız Şamil Bey artık Ak Parti ile yoluna devam etmeyeceğini açıklamış. Hiç durmasın, derhal istifa etsin ve bu partiden ayrılsın isterseniz. Şamil Tayyar, kişisel becerileri ve siyasetteki üstün zekâsı ile milletin vekili olmuş bir isim değildir.

Onu bu parti yani Ak Parti milletvekili yapmıştır. Bu milletvekilliği sayesinde buralara kadar gelmiş ve bir dönem savunduğu değerleri bugün yok saymıştır. Partinin aslında bu sözlerden sonra Şamil Tayyar’ı derhal partiden ihraç etmesi gerekir.

Ak Parti’den onu listelere yazan Ak Parti’nin yetkili kurullarıdır. Gaziantep’te acaba bağımsız bir milletvekili olsa kaç oy alabilir? Bugüne kadar ektikleri ile neyi biçebilir?

Ak Parti’nin içerisindeki kişilerin partiye zarar vermesi de bu olsa gerekir. Kurt puslu havayı sever misali… Şamil Tayyar kendince puslu bir hava görmüş ve bu puslu havayı değerlendirmek istemiştir. Ben kendi adıma bu konuyu böyle yorumluyorum.

Ak Parti’nin parti disiplini içerisinde de bu gibi insanlara gereğini yapmasını bekleyen partililerin de Şamil Beye söyleyecek sözleri vardır elbette.

Ak Parti’nin olağanüstü kongresini medet olarak gören ve bundan çıkar sağlayacak olan, beklentileri yüksek olan kişilerin varlığından sürekli olarak söz ettik. Bunu da söyler iken işte Şamil Tayyar gibi düşünenlerin olduğunu görüyorduk, biliyorduk. Şimdi partinin yetkili kurullarının bu gelişmelere söyleyecek sözünün olduğunu ve partinin yetkili kurullarının harekete geçeceğini ümit ediyorum.

Ak Parti’nin içindeki bu tür kişiler ihanet içinde olan kişilerdir. Sorunu olanın sorununu çözme yöntemi ve şekli böyle olmaz. Şamil Beyin sorunu var ise gidecek o sorunu çözecek.

Çözemeyeceklerini bildikleri içinde böyle karından konuşurlar işte… Karından konuşanların da vakti zamanı gelince neler yaşadıklarını hep birlikte gördük, yaşadık. Bu nedenle ben Ak Parti’nin bu ses tonu ile konuşanlara gerekli cevabı her şekilde verdiklerini biliyorum.

Şamil Beyin de yanıtını alacağını ümit ediyorum. Parti disiplini içerisinde siyaset yapamayanlar da disiplinli olmanın neler gerektiğini öğreneceklerini belirterek bu üzücü olayın neticesinin kısa zamanda sonlanmasını diliyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık