Özcan Aladağ

ŞEHİR MERKEZİNDE TUVALET YOK!


Özcan Aladağ
22 Mayıs 2017 Pazartesi 08:43

Cumartesi günü yağmur sicim gibi yağıyordu. Adanalı olmadıkları her halinden belli olan bir aile, bir iş yerinin içerisine girerek ‘af edersiniz, en yakın umumi tuvalet nerede?’ diye sordu.

İş yerinde bulunan 4 kişi birbirinin yüzüne bakarak bir adres gösteremediler! Şehir merkezinde bir adet tuvalet var benim bildiğim. O da İnönü Parkı içerisinde…

Başka yerde tuvalet arar iseniz hak getire! Ya en yakın camiyi arayacaksınız tuvalet ihtiyacınızı gidermek adına, ya da izin verir ise bir kahveye girip tuvalet ihtiyacınızı gidereceksiniz! Utandık vallahi Adanalı olmayan bu insanlara bir tuvalet yeri gösteremeyince. Bu kadar zor mu şehrin belirli merkezlerine tuvalet inşa etmek! Aytaç Durak’ın Adana için ‘koca bir köy!’ dediği günleri hatırladım biran.

Koskoca köyde sapa ve ıssız bir yer arayacaksın ve bulabilir isen bir kenarda ihtiyacını gidereceksin! Şayet kadın isen yandın! O şansın da yok. Bu kentin belediye başkanlarının kendi şehirlerinde bir adet umumi tuvalet inşa etme fikri neden akıllarına gelmez.

İnönü Parkı’nın içerisinin durumunu anlatmama gerek yok sanırım. Bu yabancı insanlara bir şekilde tuvalet temin ettik etmesine de yüzümüz kızararak! Bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanına bir danışmanı çıkıp bu konuyu anlatamaz mı? Şehirde umumi tuvalet ihtiyacı var diyemez mi?

Deseler belediye başkanı karşı mı çıkar? Hoş, belediye başkanının aklına böyle şeyler gelmiyor gelmesine de… Hüseyin Sözlü başkandan ricamız olsun.

Bir daha bizim yüzümüzü kara çıkarma Sayın başkan! Kent merkezine umumi tuvalet konusunda ne yapabilecek iseniz biran önce yapın lütfen…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık