Özcan Aladağ

“SESİNİZİ DUYDUM”


Özcan Aladağ
10 Eylül 2019 Salı 08:59

Bir belediye başkanının halkından gelen isteği görerek ‘sesinizi duydum’ diyebilmesi kadar güzel ne olabilir…

Sosyal medyanın önem kazandığı bir ortamdayız. İnsanlar fikirlerini ifade ederek bunu da ilgili kişilere anında ulaştırıyorlar. Siyasetçilerin de sosyal medya hesapları olunca ‘etiketlemek yöntemi’ ile anında siyasetçiye sesini duyuruyorlar.

Önceki gün okulların açılmasından iki gün önce Yüreğir’de oturan okul öğrencilerinin Başkan Fatih Kocaispir’den ‘Kaykay’ istiyoruz talepleri vardı sosyal medyada. Kocaispir’in yanıtı ne olacak? Diyerek merak eder iken anında isteği gören Kocaispir çocuklara yanıt verdi.

‘Sesinizi duydum. Gereğini yapacağım’

Ne mutlu ki sesi duyan bir belediye başkanı var ve çocuklarımız bunu duyurabilmenin mutluluğu içindeler. Kaykay meselesi çok önemli mi? Demek ki önemli olmuş ve gençler isteyebilecek duruma gelmiş. Anında yerine getirilmesi de gerekli…

Konu belediye başkanlarının halkının ‘sesini duyması’ noktasına gelince Adana Büyükşehir Belediyesi’nin halkının sesini duymadığı kanaatindeyim. Bunu da burada izah etmek istiyorum. Belki bir şekilde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Bürosundaki meslektaşlarımızın kulaklarına kar suyu kaçırmış oluruz da gereğini yapma ihtiyacı duyarlar.

Fatih Kocaispir’in yönettiği Yüreğir’deki başıboş köpekler cirit atıyor. Yoldan geçen çocuklara saldırmaya başladılar. Okullar da açıldı. Bu köpekler sürü halinde dolaşıyorlar. Konuyla ilgili olarak defalarca bu konuda haber ve köşe yazısı kaleme aldık.

Sanırım Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimleri kendi dertlerinden bu konuyla ilgilenmeye vakitleri yoklar. Duymazlıktan, görmezlikten geldiler.

Gelmeye de devam edecekler.

Taki bir köpeğin bir çocuğu veya bir yetişkini ısırıp konu haber oluncaya kadar…

O vakit de hayvan barınağı koşulları ve ilgili maddeleri söz konusu yaparak işin içinden çıkmaya çalışacaklar.

Zeydan Karalar’ın hassas olduğunu bildiğim bazı konularda taviz vermeyen davranışlarının olduğuna çoğu kez tanıklık ettim. Demek ki Büyükşehir Belediyesi’nde Zeydan Karalar Beyin de görmediği bazı hassasiyet gerektiren noktalar var.

Onu da sanırım bir şekilde kendisine götürüp izah etmemiz gerekiyor.

Yüreğir’deki köpek istilasından dolayı duyduğumuz rahatsızlığı bir kez daha dile getirelim ve tüm yetkilileri göreve davet edelim.

İnanın bana bu konuyu Fatih Kocaispir’e iletmiş olsaydık alacağımız yanıt ‘Sesinizi duydum. Başım üstüne’ der ve gereğini yapardı.

Zeydan Beyden de köpek istilasına çare bulmasını istiyoruz. Ümit ederim ki önümüzdeki günlerde kötü sonuç doğuran bir köpek saldırısı haberi yapmak zorunda kaymayız.

Adana Valiliği de sanırım olup bitenleri yakından ilgilenerek ‘gereğini yapın’ deme noktasına geldi dayandı… Bekleyip görelim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık