Şehmus Baysal

ŞİMŞEK NEREYE?


Şehmus Baysal
19 Ocak 2017 Perşembe 07:50

TFF 1. Lig’deki temsilcimiz Adana Demirspor’da işler bir hayli karıştı. TFF’ye olan borcu nedeniyle ara transferde anlaştığı futbolculara imzaları attıramayan, ikinci yarıya sahasında Mersin İdmanyurdu beraberliği sonrasında taraftarın yönetimi istifaya davet etmesine Sedat Sözlü, hemen akabinde ‘’sezon sonu bırakıyorum’’ restiyle karşılık verdi.

Anlayacağınız Adana Demirspor’da durumlar hiç iç açıcı değil.  Takım zirveye mi? oynuyor, küme de kalmaya mı?  belli değil.  Puan cetvelindeki durum pek iyi değil.  19 puanlı Adana Demirspor’un puan cetvelinin 6’ıncı sırasında yer alan ve bir maçı eksikle 24 puanı olan Balıkesirspor’la arasında 5 puan, puan cetvelinin 16’ıncı sırasında yer alan 13 puanlı Manisaspor’la  arasında 6 puan fark var.

Hafta sonu sahasında küme düşme potasında yer alan Samsunspor ile yapılacak maç çok önemli. Bu maçtan kesinlikle galibiyet alınması gerekiyor. Aksini düşünmek bile istemiyorum ama tehlike çanları iyiden iyiye çalar? Aman dikkat diyelim.

Zaten Teknik Direktör Engin İpekoğlu da Mersin İdmanyurdu maç ısonu değerlendirmesinde, ‘’Eğer transfer yasağını kaldıramazsak, transfer yapamazsak her geçen hafta çok ciddi sıkıntılar yaşarız”  dedi.  Engin İpekoğlu’nun neyi kast ettiği de çok açık.  Yöneticilerin bu mesajı çok iyi algılaması gerekiyor.

Taraftarın Mersin İdmanyurdu maçı sonrası istifaya davet ettiği Sedat Sözlü, önceki gün sezon sonu görevi bırakacağını açıkladı. Tamam takım berabere kalmış taraftar kızgın, ancak bu protestolar medeni çerçevede yapılır. Kimsenin başkan Sözlü ve yönetim kurulu üyelerine küfür etme hakkı yoktur. Taraftarın yöneticilere ettiği küfürleri tasvip etmekte mümkün değil.

Bir hayli kırgın olan  ve liste hazırlanması halinde hemen kongre kararı alabileceklerini de söyleyen Sözlü, transferleri de yapacağını söyledi.  Böyle diyerek kendisine yakışanı yaptı. Evet başkanım geç kalmayın borcu TFF’ye yatırın ve bir an önce Engin İpekoğlu’nun istediği futbolcular alınsın ve takım artık rayına otursun.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık