Şehmus Baysal

ŞİMŞEK ZOR SINAVDA


Şehmus Baysal
24 Şubat 2017 Cuma 01:12

Sezona ‘’şampiyonluk’’ parolasıyla başlayan ancak geçen süreçte bu hedefinden bir hayli uzaklaşan Adana Demirspor’da Altınordu karşısında alınan yenilgi  play-off’u da sıkıntılı duruma soktu.  Akıllardan bile geçmeyen Altınordu yenilgisi camiayı tam bir karamsarlığa sokarken, yarın Balıkesir karşısında  mavi-lacivertliler oldukça önemli bir ve zor sınav verecekler.

Mavi-lacivertliler bu zor sınavı geçmek zorundalar.  Elde sadece play-off var. Olası bir yenilgi karşısında play-off şansı matematiksel olarak devam eder ama kaf dağının ardına gitmiş olur. Ondan sonra ulaş ulaşabilirsen.

Play-off yolunda son şans olarak görülen Balıkesirspor maçı için camia seferber oldu. Satışa çıkarılan biletlere taraftarlar büyük ilgi gösterirken camiada galibiyetten başka bir skor düşünülmüyor.

Başkanından tutun  taraftarına kadar hemen herkes Balıkesir maçı ile yatıyor, Balıkesir maçıyla kalkıyor.  Camia bu maça odaklandı, tüm hesaplar galibiyet üzerine yapıldı. Artık koskoca bir sezonun geleceği bu maça bağlı. Adana Demirsporlu futbolcular ‘’ya tamam ya da devam’’ diyecekler. 

İkinci seçenek ‘’Yani devam’’ etmeli play-off şansı. Adana Demirspor kalan maçları hedefsiz oynamamalı.  Futbolcu kardeşlerimin bu bilinçle sahaya çıkıp, Balıkesirspor karşısında galip gelerek play-off şansını devam ettireceklerine inanıyorum. İnşallah bizdeki bu inancı boşa çıkartmazla. Aksi bir sonuç mu aklımızın ucuna bile gelmiyor.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık