Mehmet Özler

SONUCU BİLMİYORUZ AMA BİLDİKLERİMİZ VAR


Mehmet Özler
17 Nisan 2017 Pazartesi 09:03

Bu yazıyı yazdığım zamanda referandum sonuçları belli değildi. Siyasetin ana temeli vatandaşın huzurudur. Siyaset ve siyasetçiler vatandaşın rahatı, huzuru için çabalayıp çaba sarf etmelidirler. Ama şu bir gerçek ki, önceki yıllarda ne konuşulmuş.

Seçim öncesi bir TV kanalında siyasetçiler konuşuyor. Kim onlar? Merhum Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Erdal İnönü, Necmettin Erbakan ve yaşayanlar Mesut Yılmaz, Doğu Perinçek.. 1991 seçim önceki yapılan açık oturumda liderler yapacaklarını vatandaşa anlatıyor.

Birinci konu ise enflasyon… Peki, nedir enflasyon; Enflasyon, fiyatlar genel düzeyinin sürekli ve hızlı olarak yükselmesi olarak tanımlanabilir. Enflasyon, fiyatlar genel düzeyindeki devamlı bir artış sürecinin yanında paranın değerindeki sürekli bir düşmeyi de ifade eder. Enflasyon ekonominin ciddi bir sorunu olarak ortaya çıkar. Enflasyon ekonominin sorunlarının artmasına ve ekonominin bozulmasına neden olabilir.

Bütün siyasi parti liderleri birinci konu olarak bunu konuşurken hiçbiri gerçek manada bu konuda başarılı olamamıştır. Ama bugün enflasyon tek rakama düştüğü gibi sonucu sayın okuyucularımız kendileri nasıl olduğunu görüyor. Sayın Demirel konuşmasında Türkiye’de herkes kardeştir diyor.

O dönemi bir hatırlarsak dinin emri olan başörtüsü ile okumak isteyen kız çocuklarının nasıl sıkıntı çektiğini öğrencilerimizin ve ailelerinin nasıl gözyaşı döktüğünü biz ve bizim yaşımızdakiler gördü. Peki, dün mü iyiydi bugün mü iyi? Sayın Bülent Ecevit konuşmasında, 12 Eylül darbesi işçilerin haklarını kaldırdı diyor. Ya bugünü kıyasladığımız zaman işçi ve işçi sendikalarının nasıl pazarlıklar yaptığı ortada değil mi? Medya dün yazıyordu bugün de yazacak. Hatta yarında yazacak.

Önemli olan yazılanlarda İyi biriydi yazılabilmek. Referandum sonuçlarını da doğrusu merak etmiyor değiliz. Bugün sandıkların tamamı açılarak sayılacağından sonuçları da öğrenmiş olacağız. Sonuç değerlendirmesini sonuçlar üzerinden yapmakta yarar var. Görüşmek dileğiyle.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık