Durmuş Ali Başkan

SÖZLÜ GİTSİN KİM GELSİN?


Durmuş Ali Başkan
28 Eylül 2016 Çarşamba 10:30

Balıkesirspor karşısında alınan farklı yenilginin ardından Adana Demirspor’da ortalık toz duman. Şimşekte sular TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun verdiği 3 puan silme cezasının ardından kaynamaya başlamıştı. Hiç beklenmedik şekilde Balıkesir’de takım dağılınca haliyle camiada başkan Sedat Sözlü ve yönetimine yönelik tepkiler arttı.

Alınan yenilginin ardından Balıkesir’e takımı desteklemeye giden taraftarlar,  doğal olarak yönetimi istifa etmeye davet ettiler. Tamam Sözlü istifa etsin, yerine kim gelsin ilk önce bunun altyapısı oluşturulmalı. Yönetime kimse talip olmadan Sedat Sözlü’nün istifa etmesi demek bence işlerin daha da çıkmaza sürüklenmesi demektir. Niye derseniz,  Sözlü’nün istifası halinde inanın bu takıma bu kentte kimse sahip çıkmaz. Takım öylece ortada kalır ve başarı beklemekte hayal olur. Geçmişte Adanaspor’un yaşadıklarını da hiç kimse unutmasın.

Sedat Sözlü gitsin demeden önce yönetime talip olanlar ortaya çıkmalı ve kendilerinin bu işi mevcut yönetimden daha iyi yapacaklarını, takımı başarıdan başarıya koşturacaklarını kamuoyuna deklare etmeliler. Ardından zaten başarısız olan bir yönetimin takımın başında kalmasına imkan yoktur. Büyük olasılık Sedat Sözlü ve ekibi de istifalarını sunarak takımı kendilerinden daha iyi noktaya götüreceklerine inandıkları isimlere teslim edeceklerdir.

Zaten Sedat Sözlü, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında,  görevden kaçmadıklarını ve Adana Demirspor’a hizmet etmek için görevde olduklarına dikkat çekerek, ‘’Biz buraya kongreyle geldik. Güçlü bir yönetim listesi oluşursa çıkar genel kurul kararı alırız. Basının huzurunda söz veriyorum’’  demişti.

 Evet Sedat Sözlü gitsin, kim gelsin!

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık