Edibe Gülnar

SUÇLU AYAĞA KALK!


Edibe Gülnar
6 Mart 2017 Pazartesi 06:49

Adana’da bir yağmur yağdığında insanların evini su basıyor. Kanalizasyondan pis su çıkarak insanlar evlerinde pislik içinde yüzüyor. Suçlu kim?

Kimse suçu üzerine almıyor. Herkes bir başkasının üzerine suçu atıyor. Mithatpaşa Mahallesi’nde bu kez evin su basması olayı benim başıma geldi. Odaları kurtarmak için gayret sarf ederek pislik içinde kaldık. Aman Allah’ım bu ne rezalet. Şimdi Büyükşehir Belediyesi ASKİ’yi mi suçlu olarak göreceğiz? İlçe belediyelerini mi? Kim verecek bu sorunun yanıtını? Adana gibi metropol bir kentte evinizi kapanan kanalizasyon lagarları yüzünden su basıyor, pislik basıyor.

Atık su tahliyeleri iyi çalışmıyor. Ve bütün bunlara rağmen bu şehrin yöneticileri hiçbir şey olmamış gibi rahatlıkla koltuklarında oturuyorlar. Şimdi çıkıp bizlere ‘Mersin’i de su bastı’ diyerek yanıt verebilirler. Denizli, Gürselpaşa, Mithatpaşa, Narlıca Mahallesi halkı muzdarip. Daha ileriye gidiyorsunuz Yüreğir’de durum farklı değil. Bu çağda bu anlayış ile yöneticilik yapılıyor ve insanların evlerini su baskınından kurtaramıyoruz, bunun önlemini alamıyoruz. Gün geçmiyor ki ASKİ’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin iyi çalıştığına ait haber bültenleri gazetelerin haber merkezlerine ulaşmasın. Bu bültenlere ve açıklamalara bakacak olursanız ‘Adana’da hiçbir sorun yok’ ama gelin görün ki hayatın gerçeği böyle değil.

Evini su basan bir insan olarak söyleyecek çok sözümüz var ama şimdilik ‘Ne olur görevinizi düzgün yapın ve bu mağduriyetleri bir kez daha yaşatmayın’ diyerek burada nokta koyalım. Şimdi şu ASKİ’nin yetkilileri evleri su basan mahalleleri bir gezip dolaşarak sıkıntıyı ortaya koyup bir çözseler ya…

Üzerlerine düşen görev bu olsa gerekir. Bizlerin başına gelenler bu yönetici kardeşlerin başına gelmediği için çok rahat davranıyorlar. Umarım oturdukları makamın hakkını vermek için bugünden itibaren çalışmaya başlarlar. Bu su baskınlarının çözümünü de bulurlar. Yeni su baskınlarına sebebiyet vermemek adına bu sorunu çözsünler istiyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık