Özcan Aladağ

TEŞEKKÜRLER SAYIN SÖZLÜ


Özcan Aladağ
29 Temmuz 2016 Cuma 17:34

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü ile birlikte merkez ilçe belediye başkanları olan Zeydan Karalar, Soner Çetin ile Bilal Uludağ’a bir çağrıda bulunup Uğur Mumcu Alanı’nda Adanalıların tutmuş olduğu ‘demokrasi nöbetine katılmalarını’ kendilerinden rica etmiştim.

FETÖ darbe girişimine karşı tankın önüne yatan halkın direnişi karşısında bozguna uğrayan hainlere karşı gösterilen bu tepkide Başkan Hüseyin Sözlü ile diğer belediye başkanlarımızın her türlü desteği verdiklerine işaret ederek mitinge katılıp Adanalılar ile birlikte olmalarının kendilerine artı puan getireceğini ve Adanalıların da bunu beklediğinden söz etmiştim.

Bu yazımızdan sonra Sayın Hüseyin Sözlü Beyin Uğur Mumcu Alanı’ndaki miting alanına katılarak Adanalılar ile birlikte olacağına dair mesajı alınca inanın çok sevindim. Bu kentin belediye başkanının duyarlılığına ve yazdığımız köşe yazısının meyvelerini vermesine sevindim.

Milliyetçi ve mukaddesatçı özelliği ile her zaman insanlara yakın duruş sergileyen Hüseyin Sözlü’nün ‘demokrasi nöbetinde’ yerini almasının bir yurttaşlık görevi olduğunu ifade eder iken de Sayın Sözlü’nün bu ricamızı kırmayacağını biliyordum.
Kendisine bu anlamda teşekkür ediyorum.

Bir de sevindirici müjde vermiş Sayın Sözlü bu nöbete katılarak. Adana’ya demokrasi ve şehitler parkı yapılacağının sözünü verip Adanalıları sevindirmiş.

İyi de etmiş Sayın Sözlü. Kendisine bu anlamda da bir teşekkür daha etmiş olalım.

Demokrasi ve Şehitler Parkı’na artık bir de güzel bir anıt diker Sayın Sözlü.

Darbeciler ve ona yataklık edenlerin her darbenin yıldönümünde yüzlerine tükürmelerine bu park ve anıt vesile olur inşallah.

Parkın adresi Yüreğir olmuş. 20 bin m2 alan üzerine kurulacak olan bu parkın ihdasında emekleri geçenlere, geçecek olanlara da bir adet teşekkür edelim ve haklarını teslim etmiş olalım.

Şehrin merkezi yeri olarak bilinen Uğur Mumcu Alanı’na bir adet anıt dikilmesinin de gerekliliği yönünde ortaya koyduğumuz halkın talebini dile getirme girişimimizi de bir adet Sayın Hüseyin Sözlü Bey dikkate almalı diye düşünüyorum.

Teşekkürler Hüseyin Sözlü. Bu davranışınız ile sizden beklenen en doğru davranışı yaptınız, size yakışanı yaptınız. Allah razı olsun diyorum ve kendisini tebrik ediyorum.

15 Temmuz’u ve o kara günü Türk halkı asla unutmayacak.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık