Sabancı Holding
Şehmus Baysal

Teşekkürler Sedat Sözlü


Şehmus Baysal
15 Şubat 2017 Çarşamba 01:11

BAL 5. Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren ve 5 aydır ücret alamadıkları iddiasıyla 2 Şubat tarihinde aldıkları antrenmanlara çıkmama kararı alan Adana Büyükşehir Belediye Spor’daki kriz Başkan Sedat Sözlü’nün  devreye girmesiyle sona ermişti. Futbolcular, Sözlü’nün geçen hafta içerisinde ödeme yapacakları sözü vermesi üzerine antrenmana çıkmışlardı.

Futbolculara verdiği sözün ardından hemen para arayışlarına girişen Sedat Sözlü,  geçen hafta sonu Büyükşehir Belediye Sporlu futbolcuların da yüzünü güldürdü. Sözlü,  geçen haftaki Ceyhan Doğanspor maçı öncesi futbolculara prim alacaklarının tamamını ödedi.

Primlerini alan futbolcular,  büyük bir moralle çıktıkları karşılaşmadan 1-0 galip geldiler ve 3 puanı kendilerine verdiği sözü yerine getiren Başkanları Sedat Sözlü’ye armağan ettiler. Futbolcular, kendilerini zor durumda bırakmayan Sözlü’ye teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Sedat Sözlü, hakikaten son 2 aydır zor günler geçirdi. Özellikle Adana Demirspor’un transfer tahtasının açılması için tam 3 milyon lira tutarındaki kaynağı yaratarak TFF kasasına yatırılmasını sağladı. Ardından  Büyükşehir Belediye Sporlu futbolcuların krizi baş göstermişti.  Hemen bu soruna da el atıp, futbolcuların antrenmanlara çıkmasını  sağladı ve ardından parayı bularak primlerini ödedi.

Her iki takımın futbolcuları Başkanları Sözlü’nün bu emeklerine kendisine galibiyet sunarak teşekkür ettiler. Adana Demirspor, Büyükşehir Gaziantepspor’u 4-1, Büyükşehir Belediye Spor da Ceyhan Doğanspor’u 1-0 yendi. 

Her iki takımın maddi sorununu çözüme kavuşturan Sedat Sözlü’ye bir tebrikte bizden.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık